رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گالیکش واقع در شرق استان گلستان گفت که پارسال تعداد 1591 کارآموز در کارگاه‌های آموزشی دو بخش دولتی و خصوصی این شهرستان مهارت آموختند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " عرازدردی چرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه افزود: فراگیری مهارت از سوی این تعداد کارآموز در سال قبل، 17 درصد بیشتر از تعهد پیش‌بینی‌شده مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گالیکش بوده است.

وی گفت: از مجموع کارآموزان سال گذشته 857 نفر معادل تقریبی 150 هزار نفر ساعت در کارگاه‌های دولتی و 734 نفر معادل 173 هزار و 234 نفر ساعت در مراکز و کارگاه‌های بخش خصوصی مهارت آموختند.

چرکزی اضافه کرد: کارآموزان مهارت آموخته در کارگاه‌های بخش دولتی شامل 359 نفر در حوزه ثابت، 324 نفر در روستاها، 65 نفر مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی، 56 نفر در محلات و سکونتگاه‌های غیررسمی و 53 نفر در پادگان‌های نظامی بوده است.

به گفته این مقام مسئول، از مجموع کارآموزان مهارت آموخته در کارگاه‌های دولتی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گالیکش در سال گذشته، 334 نفر در خوشه صنعت، 302 نفر در کشاورزی، 138 نفر در بخش فرهنگ و هنر و 83 نفر در حوزه خدمات بوده‌اند.

وی گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان گالیکش، دارای چهار کارگاه آموزشی برق، تأسیسات، کشاورزی و صنایع‌دستی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :