فرماندار گالیکش گفت: مدیران با دنبال کردن مدل‌های هواشناسی آمادگی وقوع حوادث را داشته باشند و در دسترس باشند و بدون هماهنگی فرماندار حتی برای امورات اداری در مرکز استان یا امورات دیگر از شهرستان خارج نشود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گالیکش با تشکر از ادارات فعالی که در سیل اخیر به شهروندان خدمات‌رسانی داشتند گفت: برخی از ادارات در سیل اخیر اصلاً پای‌کار نبودند و مسئولین این ادارات تلفن خود را خاموش کرده بودند. خودروها و تجهیزات این ادارات هم در اختیار ستاد بحران شهرستان قرار نداشت و مدیران این ادارات در استراحت نوروزی بودند.

وی افزود: این افراد نمی‌دانستند که شهرستان گالیکش درگیر سیل است و مسئولین بلندپایه کشوری در استان گلستان حضور دارند و کمک‌رسانی می‌کنند؛ باوجوداینکه به برخی از ادارات شهرستان نیاز داشتیم متأسفانه نیروی انسانی و خوردی اداری را در اختیار ستاد بحران قرار ندادند.

مایلی با اشاره به اینکه عیار مدیران و سازمان‌ها در زمان بحران مشخص می‌شود گفت: اگر نبود مدیریت جهادی برخی از مدیران شهرستان در این ایام شاید به‌مراتب مشکلات شهروندان بیش از این‌ها بود. بخشداران، شهرداران، سپاه و بسیجیان، نیروی انتظامی، هلال‌احمر، میراث فرهنگی، آبفار، برق، جهاد کشاورزی، اداره منابع طبیعی و راهداری به‌درستی پای‌کار بودند اما تعدادی انگشت‌شمار از ادارات در سیل اخیر در کنار فرمانداری شهرستان نبودند.

فرماندار گالیکش گفت: خسارت‌های سیل در گالیکش برآورد شده و به‌محض ارائه تسهیلات در اختیار شهروندان خسارت دیده قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه امورات باید در شهرستان به‌صورت یکپارچه انجام شود گفت: متأسفانه امورات در شهرستان به‌صورت جزیره‌ای دنبال می‌شود و هر اداره‌ای فعالیت و برنامه خود را دنبال می‌کند؛ این‌گونه شهرستان دچار ضرر و خسران خواهد شد.

وی افزود: اگر به‌صورت هماهنگ و پک پارچه فعالیت‌ها انجام گیرد باعث می‌شود به‌صورت مساوی خدمات به دست روستاییان و شهروندان برسد.

به گفته مایلی؛ هیچ اداره‌ای مستندات و گزارش خسارت‌های سیل اخیر را به فرمانداری ارائه نکرده است. برخی مدیران اداراتی که بین شهرستان مینودشت و گالیکش مشترک هستند تنها آمار و خسارت‌های شهرستان مینودشت را ارائه می‌کنند و توجه ای به گالیکش ندارند. برخی مدیران شهرستانی در این ایام بالباس شخصی و بدون پوشیدن لباس سازمانی و بحران در محل حاضر می‌شدند که جایر نبود.

فرماندار گالیکش تصریح کرد: هیچ مسئولی حق ندارد گوشی خود را خاموش کند و از دسترس خارج باشد؛ بخصوص در زمان ایجاد بحران...

وی گفت: طرح آمایش سرزمینی یکی از اولویت‌های مهم سند راهبری و فرادستی شهرستان است که باید شهرستان تدوین شود.

نماینده دولت در گالیکش گفت: باید مکانی در شهرستان دیده شود که در زمان بحران بتوان شهروندان را در آن اسکان داد. سالن ستاد بحران شهر گالیکش و صادق‌آباد نیازمند تعمیر است دارد که باید از سوی شهرداران برطرف شود و مجهز شود.

مایلی با اشاره به اینکه هرلحظه باید آمارهای سیل اخیر در شهرستان بروز شود اظهار داشت: میزان خسارت‌های سیل گالیکش به 200 میلیارد و 200 میلیون تومان افزایش‌یافته است؛ خسارت‌های سیلاب در گالیکش بیش از این میزان است و باید از سور ادارات و دستگاه‌ها واقعی شود.

وی با اشاره به سد حسین‌آباد کالپوش که دغدغه مردم گالیکش است گفت: رانش حسین‌آباد به موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی آن نقطه بستگی دارد و مربوط به سد حسین‌آباد کالپوش نیست. اطمینان داشته باشید خطری از ناحیه این سد شهروندان گالیکش را تهدید نمی‌کند.

وی بیان داشت: فرهنگ کشت گیاهان مثمر در شهرستان برای جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب باید نهادینه شود. لایروبی انهار در حوزه شهری و روستایی در دستور کاری مسئولین قرار گیرد تا در بارش‌های آینده کمترین آسیب را متوجه شهروندان کند.

فرماندار گالیکش گفت: استقلال ادارات یکی از مطالبات جدی شهروندان است، بیشترین اهالی شهرستان جامعه روستایی هستند و می‌طلبد اداره راه، مسکن، بیمه‌ها و ... در شهرستان استقرار داشته باشند. یکی از مشکلات عدم استقرار ادارات در گالیکش نبود فضای اداری در این شهرستان است.

مایلی تأکید کرد: مدیران با دنبال کردن مدل‌های هواشناسی آمادگی وقوع حوادث را داشته باشند و در دسترس باشند و بدون هماهنگی فرماندار حتی برای امورات اداری در مرکز استان یا امورات دیگر از شهرستان خارج نشود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :