امام‌جمعه گالیکش گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک‌نهاد ولایی، انقلابی و مردمی است و در کنار مردم بوده و هست و با هیچ قدرتی قابل تحریم نیست.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات با اشاره به اینکه مکر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خودش بازمی‌گردد گفت: همه شما مطلع هستید و خبردارید آمریکا برای رسیدن به اهداف شوم خودش در منطقه هزینه‌های بسیار زیاد و گزافی انجام داد و حتی برای رسیدن به این اهداف دست به جنگ ترکیبی علیه ملت بزرگ ایران اسلامی زده است.

وی افزود: آمریکا اشتباه بزرگی کرده است و از جایگاه تروریست ترین دولت در جهان معاصر برای صهیونیست‌های غاصب و ظالم دمی تکان داده و سپاه سر افزار اسلام و پاسداران انقلابی این فرزندان خدوم ملت را با نقض قوانین بین‌المللی تروریست خواهند است.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: این در حالی است که آمریکا خود محور تروریسم و تروریسم پروری در جهان است.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام در خصوص انسان‌های ظالم گفت: انسان‌های ظالم چهار علامت و نشانه‌دارند؛ اول با نافرمانی به مافوقش ستم می‌کند، دوم به زیردستش با غلبه فرمانروایی می‌کند، سوم حق را دشمن می‌دارد و علامت چهارم ظلم و ستم را ظاهر و آشکار می‌نماید. مصداق این روایت دولت بدبخت کنونی آمریکا است.

به گفته امام‌جمعه گالیکش؛ لغت تروریسم و مبارزه با تروریسم ازجمله واژگانی است که در حدود 2 الی 3 دهه اخیر در ادبیات سیاسی جهان به‌کرات مشاهده می‌شود؛ پس از حادثه 11 سپتامبر 2001 میلادی این واژه را توسعه و گسترش دادند تا جهان اسلام را محور تروریسم و تروریسم پرور به جهانیان معرفی کنند.

خطیب جمعه گالیکش افزود: در سال 2011 میلادی با ورود گروه‌های تروریستی همچون داعش و النصره و... بیشتر این لغت را شنیدیم بخصوص در منطقه غرب آسیا؛ جالب اینجاست همین‌هایی که خودشان تروریست پرور هستند ادعا کردند و ائتلاف ضد داعش را با همکاران اروپایی خودشان شکل دادند.

حجت‌الاسلام دلبری اضافه کرد: کشورهای تروریست غربی در سطح جهانی دست به اقداماتی زدند و کشورها را مجبور کردند لوایحی را تصویب کنند برای مقابله با تأمین مالی تروریسم درحالی‌که نیروهای مردمی لبنان، یمن، عراق، فلسطین و درنهایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که از خود دفاع می‌کنند را به‌عنوان تروریسم معرفی کردند.

وی افزود: آمریکا پرونده بسیار سیاه و ننگینی در حمایت از تروریسم دارد که یک‌قلم از آن حمایت از گروهک منافقینی است که خون 17 هزار ایرانی بی‌گناه را بر زمین ریخته‌اند.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: ریشه همه شرارت‌ها و ترورها زیر سر دولتمردان آمریکا و اذناب پلیدشان می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه چرا دولتمردان آمریکا از سپاه عصبانی هستند گفت: به خاطر اینکه آمریکایی‌ها 10 سیلی محکم از سپاه مقتدر ما خورده است. سپاه در دهه نخست انقلاب در مقابل نقشه کودتا و آشوب و جنگ تحمیلی خوش درخشید، در دوره‌های بعدی در برخی از مسائل اقتصادی خوش درخشیدند که نمونه آخر آن احداث پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس بود، سپاه از عوامل اصلی ضربه‌گیری تحریم‌های آمریکا علیه ایران بوده است، در جریان بلایای طبیعی در کنار سایر نیروهای مصلح خوب درخشید بر وحدت افزود و فتنه را خنثی کرد، سپاه منطقه خلیج‌فارس را برای آمریکایی‌ها ناامن کرده‌اند، سپاه در 15 سال گذشته رشد تروریسم در غرب آسیا را ناکام گذاشت و آمریکا و هم‌دستان پلیدش را زیر چکمه‌های خود له کرد. این‌ها گوشه کوچکی از سیلی‌هایی بود که سپاهیان در صورت ننگین آمریکایی‌ها نواختند؛ حال باید هم آن‌ها از سپاه ناراحت باشند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به سالروز میلاد حضرت علی‌اکبر علیهم‌السلام و روز جوان گفت: مسئولین اگر بخواهند امسال در بحث تولید رونق ببخشند و شعار سال را عملی بکنند باید جوانان را در امورات وارد کنند و به آن‌ها اختیارات بدهند تا بتوانند به اهداف بزرگ و بزرگ‌تری نائل بشویم.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به هوشمندی مجمع تشخیص مصلحت نظام که مانع به دام افتادن کشور در سناریو لوایح fatf شد گفت: اگر امروز لوایح fatf  را تصویب کرده بودیم پس از تحریم سپاه از سوی آمریکا بانک‌ها و مؤسسات داخلی کشور هم که با سپاه مراوده داشتند باید دست به خود تحریمی این نهاد مقدس می‌زدند. هرچند برخی در داخل می‌خواستند این لوایح به تصویب برسد اما مجمع تشخص مصلحت نظام آن را با هوشمندی رد کرد.

وی در پایان تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک‌نهاد ولایی، انقلابی و مردمی است و در کنار مردم بوده و هست و با هیچ قدرتی قابل تحریم نیست و نتیجه این اقدام نگین آمریکا متوجه خودشان و اذناب پلیدشان در منطقه و جهان خواهد شد.

آرشیو

روز : ماه : سال :