با پیگیری‌های چندساله مدیریت آموزش‌وپرورش گالیکش ساخت مدرسه 2 کلاسه در روستای «پنو» از توابع بخش مرکزی شهرستان گالیکش کلنگ زنی شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " صبح امروز با حضور مسئولین استانی و محلی ساخت مدرسه 2 کلاسه شهید نعمت اله روستای پنو از توابع بخش مرکزی شهرستان گالیکش کلنگ زنی شد.

مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش در این آیین گفت: کلنگ زنی مدرسه شهید حسینی نیا روستای پنو برای ساخت 2 کلاس درس، اتاق اداری، نمازخانه و سوئیت اسکان معلم و مسافرین انجام شد.

مهدی خسروی افزود: این مدرسه پس از تخریب مدرسه قدیمی روستای پنو در زمین وقفی خانواده یوسف زاده به مساحت 1281 مترمربع احداث می‌شود.

وی اضافه کرد: زیربنای مدرسه 306 مترمربع است و 800 مترمربع نیز در آن محوطه‌سازی و آبخوری ایجاد می‌شود.

به گفته مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش، ساخت 140 متر دیواره سازی ازجمله تعهدات سازمان نوسازی مدارس گلستان به‌عنوان مجری این طرح است.

خسروی گفت: اعتبار این پروژه از محل منابع ملی است و پیمانکار طرح متعهد شده است تا آغاز سال تحصیلی آینده کار ساخت آن به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه سالیان نه‌چندان دور 152 دانش‌آموز در این مدرسه تحصیل می‌کردند گفت: سال 93 که به‌عنوان مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش کار را آغاز کردیم مدرسه روستای پنو 7 دانش‌آموز دات و اکنون تعداد آن‌ها به 14 دانش‌آموز افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: مدرسه پنو در تمامی پایه‌های ابتدایی دانش‌آموز دارد و امید است با احداث این مدرسه شاهد برگشت خانواده‌هایی باشیم که برای تحصیل دانش‌آموزانشان به شهر مهاجرت کرده‌اند.

خسروی گفت: در پی بارندگی‌های سیل‌آسای اخیر گلستان به 25 مدرسه گالیکش از مجموع 110 مدرسه خسارت وارد شد.

وی افزود: خسارت‌ها شامل؛ تخریب دیوار، ریزش سقف، شکستن شیشه و درب، نم های شدید درودیوارهای مدارس بوده است.

به گفته مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش، از این تعداد 6 مدرسه شهری و 19 مدرسه روستایی این شهرستان دچار خسارت شده‌اند.

فرماندار گالیکش نیز در این آیین گفت: رکن اصلی توسعه هر کشور آموزش‌وپرورش است و باید نگاه ویژه‌ای به این حوزه شود.

حسین مایلی افزود: اگر بتوانیم زیرساخت آموزش‌وپرورش را توسعه دهیم، کل کشور توسعه پیدا خواهد کرد.

شایان‌ذکر است سال 93 نیلکوه گزارشی تحت عنوان « آسوده بخوابید دانش‌آموزان " پنو " ترس مشق می‌کنند » از مدرسه روستای پنو منتشر کرد و پس‌ازآن با پیگیری‌های مدیریت اداره آموزش‌وپرورش گالیکش به دانش‌آموزان پنو کانکسی اختصاص دادند و به مدت 5 سال مدرسه پنو تخلیه و تخریب شد و حال مجدد با پیگیری‌های مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش برای دانش‌آموزان مدرسه پنو مدرسه ساخته می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :