فرماندار گالیکش گفت: هم‌زمان با هفته جوان نخستین و شاخص‌ترین برنامه شهرستان در سال 98 در قالب جشنواره حضرت علی‌اکبر و جوان برگزار و جوانان نخبه گالیکش در آن تجلیل می‌شوند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان گالیکش گفت: از 25 تا 31 فروردین‌ماه که با عنوان هفته جوان نام‌گذاری شده است در شهرستان گالیکش برنامه‌های خوبی در حوزه جوانان با همکاری و تقسیم‌کار ادارات برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره حضرت علی‌اکبر و جوان روز چهارشنبه 28 فروردین‌ماه ساعت 10 صبح در سالن شهید محمدباقر خسروی برگزار می‌شود.

مایلی اضافه کرد: دیدار با خانواده شهدای جوان، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با امام‌جمعه، تجلیل از جوانان نخبه شهرستان، اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی ازجمله برنامه‌های شاخص این هفته است.

فرماندار گالیکش گفت: قرار است با همکاری سپاه شهرستان در ایام هفته جوان که با اعیاد شعبانیه همراه است ایستگاه صلواتی در تمام پایگاه‌های مقاومت بسیج دایر شود.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر رونق تولید توسط مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رونق تولید منشأ اقتصاد مقاومتی است و امید داریم امسال با جدی گرفتن این حوزه بتوانیم با استفاده از ظرفیت جوانان که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

فرماندار شهرستان گالیکش اضافه کرد: یکی از برنامه‌های شاخص در این حوزه ایجاد بستر و شرایط مناسب برای کارآفرینی بانوان شهرستان است.

وی بیان داشت: اقدامات خوبی در حوزه توسعه خانه‌های ورزش روستایی در شهرستان انجام‌شده و تجهیزات موردنیاز ورزشی به چهار روستای تراجیق، میرزاپانگ، کرنگ‌کفتر و ینقاق تحویل‌شده که هریک به ارزش حدود پنج میلیون تومان است.

برخی از روستاهای گالیکش درخطر رانش زمین هستند

فرماندار گالیکش در این جلسه همچنین با اشاره به بارش‌های شدید روزهای نخست سال در استان گلستان، اظهار کرد: این بارش‌ها سبب آب‌گرفتگی برخی از شهرستان‌های استان گلستان، ازجمله گالیکش شد و در برخی از روستاها نیز رانش زمین و تخریب واحدهای مسکونی، آسیب به تأسیسات و زیرساخت‌های شهرستان‌ رخ‌داده است.

مایلی تصریح کرد: در برخی از روستاها مانند «پنو» بعضی از واحدهای مسکونی تخریب‌شده و برای ایمنی بیشتر اهالی روستا کانکس‌هایی تعبیه‌شده تا در صورت خطر رانش، ساکنان این واحدهای مسکونی جابجا شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تردد در تمام راه‌های مواصلاتی شهرستان جریان دارد، نیروهای راهداری و ماشین‌آلات آن‌ها در مسیرهایی که خطر رانش وجود دارد مستقر هستند، تا حد امکان ایمنی راه‌ها برای اهالی و مسافران فراهم شود.

مایلی گفت: یکی از برنامه‌های مهم سال 98، اجرای طرح آبخیزداری برای جلوگیری از خطرات احتمالی در اثر بارش‌های شدید و فراوان است. همچنین بنا داریم در مسیر روستای «فرنگ» پل ارتباطی این محور را نیز احداث کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بارش‌های فراوان صدمات زیادی به شهرستان وارد کرده است. با پیش‌بینی‌های اولیه میزان خسارت در شهرستان تاکنون 130 میلیارد تومان است.

فرماندار گالیکش در پایان افزود: در مسیر دهستان نیلکوه حدود 45 کیلومتر از راه‌های مواصلاتی یا تخریب‌شده و یا دچار رانش شده و 100 هکتار از اراضی منابع طبیعی نیز از بین رفته است، ولی بااین‌وجود خوشبختانه با همکاری مسئولان شهرستان کمترین مشکل برای مردم در این حوزه به وجود آمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :