رئیس اتاق اصناف گالیکش گفت: با صدور 254 پروانه کسب برای کسبه و بازاریان این شهرستان در سال 97 برای 350 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " ولی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: سال گذشته 254 پروانه کسب برای کسبه و بازاریان این شهرستان صادر شد؛ علاوه بر پروانه‌های کسب صادرشده 57 پروانه کسب نیز تمدید شد.

وی افزود: همچنین طی این مدت برای 4 واحد صنفی پروانه کسب المثنی صادر شد و مشخصات فردی یک واحد صنفی به دلیل تغییرات شناسنامه‌ای اصلاح شد.

به گفته خسروی؛ در حال حاضر در گالیکش 2504 واحد صنفی دارای پروانه کسب و 250 واحد صنفی بدون پروانه کسب در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

خسروی با اشاره به برخی فعالیت‌های خیرخواهانه کسبه و بازاریان گالیکش گفت: سال گذشته بازاریان این شهرستان در پنج مرحله اقدام به اهدای مقدار 90 هزار سی‌سی خون به بیماران نیازمند کردند.

وی، جمع‌آوری 105 میلیون ریال کمک نقدی اتاق اصناف گالیکش و اتحادیه‌های صنفی آن برای سیل‌زدگان را از دیگر فعالیت‌های خیرخواهانه بازاریان اعلام کرد و گفت: از محل این کمک‌ها 70 بسته غذایی برای توزیع بین اهالی هفت روستای سیل‌زده این شهرستان و نیز 70 بسته غذایی دیگر برای سیل‌زدگان آق‌قلا تهیه و ارسال شد.

رئیس اتاق اصناف گالیکش همچنین از انجام سه هزار و 447 بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت: در جریان این بازرسی‌ها 73 واحد صنفی متخلف شناسایی و از سوی اداره تعزیرات حکومتی گالیکش به پرداخت 147 میلیون و 708 هزار ریال جزای نقدی تعزیر شدند.

خسروی افزود: علاوه بر برخورد با واحدهای صنفی متخلف، 25 واحد صنفی بدون پروانه کسب در گالیکش نیز پس از طی مراحل قانونی پلمپ شدند.

وی همچنین از جذب 2 نیروی کارورزی جهت همکاری با اتحادیه‌ها طی سال گذشته و ثبت 218 واحد صنفی این شهرستان در این مدت در سامانه رصد اشتغال کشور و دریافت کد ره‌گیری برای آن‌ها خبر داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :