امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار مقام معظم رهبری به سردار قاسم سلیمانی گفت: اعطای این نشان بسیار لازم، ضروری و بجا بود که نشان از رضایت ولی زمان از سردار سلیمانی است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: اعتکاف خلوت دل برای نزدیک شدن به معبود است.

وی افزود: یکی از ابعاد مهم دین مقدس اسلام توجه به معنویات و خودسازی؛ همراه با تفکر و تأمل باهدف تعالی، رشد و تکامل بشری است.

خطیب جمعه گالیکش گفت: در سفارش‌ها بسیار به قرائت ادعیه و انجام مناسک دینی وزنده نگه‌داشتن شعائر اسلامی توصیه‌شده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اعتکاف است.

حجت‌الاسلام دلبری اظهار داشت: در شرایط فعلی که دشمنان و رسانه‌های آن‌ها فکر، ذهن و تفکر جوانان ما را هدف قرار داده‌اند بهترین روش برای خنثی کردن این شیطنت‌ها همین اعتکاف است که ظرفیت تربیت نیروی انسانی متعهد را فراهم می‌آورد و جوانان ما را بازندگی ائمه بیشتر آشنا می‌کند.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به ظرفیت‌های دینی و ملی نوروز در جامعه اسلامی گفت: آداب‌ورسوم تبدیل به فرهنگ می شود و فرهنگ‌ها را می‌سازد؛ یکی از این آداب‌ورسوم فرارسیدن سال جدید و بهار طبیعت است که از آن به‌عنوان عید نوروز نام می‌برند؛ خانه‌تکانی، دیدوبازدید اقوام، رفتن به طبیعت و تمیز کردن آن و... ازجمله آداب‌ورسوم نوروز است.

به گفته وی؛ از زمانی که ایرانیان دین مقدس اسلام را قبول کردند اسلام نیز آداب‌ورسوم نوروز را قبول کرد و مهر تائید به آن زد.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار مقام معظم رهبری به سردار قاسم سلیمانی گفت: اعطای این نشان بسیار لازم، ضروری و بجا بود که نشان از رضایت ولی زمان از سردار سلیمانی است.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به جلسه اخیر مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبری در پیام تشکیل این مجلس گفتند: دشمن با حداکثر توان در مقابل ما ایستاده است ما هم باید حداکثر امکانات کشور را بسیج کنیم و مشت محکمی بر دهان آن‌ها بزنیم.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به سفر سه‌روزه رئیس‌جمهور به عراق گفت: برای درک اهمیت این سفر سه‌روزه باید آن را با سفر رئیس‌جمهور آمریکا که باحالتی مخفیانه به عراق انجام شد مقایسه کرد.

وی تصریح کرد: شکست مفتضحانه حاکمان اعراب که در مسیر جبهه استکبار در منطقه حرکت کردند با همراهی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را شاهد هستیم اما در قبل آن حرکت ایران اسلامی و جبهه مقامت با پیروزی همراه بوده است.

امام‌جمعه گالیکش افزود: اخیراً به پرواز درآوردن 50 پهپاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار اقتدار موشکی نشان از پیروزی ما دارد.

وی با اشاره به چهارشنبه آخر سال که به چهارشنبه‌سوری نام نهاده شده است گفت: عزیزان نیروهای انتظامی مراقبت‌های لازم را داشته باشند و خانواده‌ها نیز توصیه‌های لازم را به فرزندانشان داشته باشند تا شاهد وقایع و حوادث ناگوار در کشور نباشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :