فرماندار گالیکش گفت: در ایام عید و تعطیلات نوروز ۹۸ دو نوروزگاه متمرکز در پارک نیلکوه گالیکش و شهر صادق‌آباد به هم‌وطنان و مسافران نوروزی خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی پیش از ظهر امروز در جلسه خدمات سفر شهرستان گالیکش اظهار کرد: نوروزگاه‌های گالیکش به‌طور هم‌زمان از ۲۷ اسفندماه سال جاری لغایت ۱۳ فروردین ۹۸ دایر خواهند بود تا ظرفیت‌ها، جاذبه‌ها، توانمندی‌ها و آداب‌ورسوم اقوام مختلف این شهرستان را در دو مکان یادشده، به خیل کثیری از گردشگران، مسافران و زائران رضوی معرفی کنند.

وی افزود: برنامه‌های متنوعی چون بازارچه صنایع‌دستی و سوغات محلی، موسیقی سنتی و محلی، پخت و فروش نان و غذاهای محلی، مراسم آئینی شاد و طنز، نصب آلاچیق ترکمنی و احداث کلبه گلی روستایی، توزیع بروشور، پوستر و کتابچه، چیدمان سفره هفت‌سین، خیرمقدم به نخستین مسافران نوروزی و بسیاری دیگر از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در زمان تعیین‌شده، در نوروزگاه‌ها اجرایی خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان گالیکش از ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی برخوردار است، شایسته است همه شهروندان شهرستان در جهت معرفی هر چه‌بهتر این ظرفیت‌ها، با مجموعه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و برگزارکنندگان نوروزگاه‌ها نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند.

فرماندار گالیکش گفت: برای آشنایی بیشتر مسافران با کشت و فواید گیاهان دارویی منطقه گالیکش، انواع دم‌نوش‌های گیاهی در نوروزگاه‌های شهرستان به مردم عرضه می‌شود.

وی بیان داشت: در شهرستان گالیکش پنج نوع نان محلی مخصوص این منطقه پخت می‌شود که تاکنون این نان‌ها ثبت‌نشده‌اند. انتظار داریم بانوان هنرمند شهرستان ضمن پخت این نوع نان‌ها و عرضه آن به مسافران، نسبت به معرفی این توانایی اصیل نیز عمل کنند.

مایلی تصریح کرد: شهرستان گالیکش ورودی شرقی استان است و به‌عنوان کریدور ارتباطی شمال کشور با استان‌های خراسان و شرق کشور بشمار می‌رود، بنابراین حجم بالای ترافیک در ایام نوروز را متصور هستیم. لذا انتظار می‌رود در خصوص استقرار بالگرد امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شرق کشور در محدوده پارک ملی گلستان (ایست‌ و بازرسی تنگراه) تمهیدات لازم صورت گیرد.

مایلی گفت: تعداد ۱۷ باب از مدارس شهرستان آماده پذیرایی جهت اسکان مسافران نوروزی هستند و در همین رابطه تمام امکانات رفاهی به‌منظور آسایش و رضایتمندی آن‌ها در نظر گرفته‌شده است و امیدواریم با خاطره‌ای خوش و ماندگار این شهرستان را ترک کنند.

وی یادآور شد: بنا داریم برای نخستین بار در شرق استان، در مجموعه‌ای به مساحت سه هزار مترمربع، فضایی را به‌عنوان نمایشگاه و فروشگاه دائمی جهت ارائه محصولات خانگی و صنایع‌دستی بانوان توانمند این شهرستان ایجاد کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :