سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گالیکش گفت: پروژه ملی ترسیب کربن در استان گلستان از سال گذشته در ۱۰ روستا گالیکش و ۸ روستا شهرستان مینودشت به وسعت ۲۷ هزار هکتار و برای ۲ هزارو ۸۹۸ خانوار در حال اجرا است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " صفر سیجانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: دادگستری برای متخلفان در 170 پرونده منابع طبیعی، مجازات‌های جایگزین حبس صادر کرد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گالیکش گفت: از 170 فقره پرونده صادره احکام جایگزین حبس،تعداد 53 فقره رای به آبیاری عرصه های نهال کاری شده صادر و 109  فقره در سطح 20 هکتار نهال کاری در عرصه های منابع طبیعی توسط مجرمین رای صادر شده است.

وی افزود: 2 مورد از این پرونده‌ها نیز رای به احداث آتش‌بر در حاشیه مزارع متصل به اراضی جنگلی به وسعت 20 کیلومتر و 6 مورد نیز برای حفاظت از اراضی منابع طبیعی برای مدت یک تا 6 ماه رای صادر شده است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گالیکش بیان داشت: پروژه ملی ترسیب کربن از سال گذشته در 10 روستا گالیکش و 8 روستا شهرستان مینودشت به وسعت 27 هزار هکتار و برای 2 هزارو 898 خانوار در حال اجرا است.

وی ادامه داد: امسال در راستای این طرح بیش از 21 هزار اصله نهال مثمر از گونه های گردو،گلابی و 3 تن بذر یونجه برای حدود 120 هکتار و 12 هزار قلمه گل محمدی بین جوامع محلی توزیع شد.

سیجانی گفت: در هفته منابع طبیعی حدود 19 هزار اصله گونه‌های فضای سبزی بین شهروندان،ادارات و علاقمندان فضای سبز توزیع می شود.

وی ادامه داد: در راستای توسعه و غنی‌سازی جنگل‌های مخروبه شهرستان در حدود 95 هکتار از این جنگل‌ها گردو کشت شده تا ضمن غنی‌سازی و توسعه این جنگل‌های هیرکانی  وضعیت معیشت بهره برداران بهبود یابد.

سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان گالیکش خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای 92 هزار هکتار اراضی منابع طبیعی و 52 هزار هکتار منابع ملی بوده که از این میزان 20 هزار هکتار حوزه پارک ملی گلستان است.

وی اضافه کرد: با توجه به سیل خیز بودن این شهرستان مطالعه و اجرای پروژه های آبخیزداری در مسیر رودخانه گرگان رود از تنگراه تا سد گلستان در دستور کار قرار دارد.

سیجانی گفت: در حوزه اوغان که یکی از حوزه‌های سیل‌خیز است 3 پروژه سنگ ملاتی و سرشاخه‌گیر با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان در حال اجرا است که این طرح‌ها ضمن توسعه فضای سبز سبب تغییر وضعیت معیشت بهره‌برداران جنگل و حاشیه جنگل‌نشین می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :