رئیس اتاق اصناف گالیکش گفت: 5 واحد صنفی فاقد پروانه کسب توسط اماکن نیروی انتظامی در این شهرستان پلمپ شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " ولی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: بر اساس ماده 27 قانون نظام صنفی 5 واحد صنفی فاقد پروانه کسب گالیکش توسط اماکن نیروی انتظامی این شهرستان پلمپ شد.

وی افزود: اواخر بهمن‌ماه امسال به 15 واحد صنفی فاقد پروانه کسب شهرستان اخطار پلمپ داده شد که 10 نفر از آن‌ها به اتحادیه‌های مربوطه مراجعه نمودند و اقدامات مربوط به دریافت جواز کسب را انجام دادند.

خسروی تصریح کرد: 5 نفر دیگر به دلیل عدم مراجعه توسط اماکن نیروی انتظامی پلمپ شدند.

به گفته رئیس اتاق اصناف گالیکش؛ در این شهرستان حدود 150 واحد صنفی فاقد پروانه کسب وجود دارد که نزدیک به نیمی از آن‌ها در اتحادیه‌های صنفی تشکیل پرونده داده‌اند و امیدواریم تا پایان سال پروانه کسب آن‌ها صادر شود.

خسروی از متصدیان واحد صنفی که تاکنون اقدام به دریافت جواز کسب نکرده‌اند خواست هرچه سریع‌تر نسبت به دریافت جواز اقدام نمایند.

تعزیر 7 واحد صنفی گالیکش به دلیل تخلفات گران‌فروشی و عدم درج قیمت

رئیس اتاق اصناف گالیکش گفت: 7 واحد صنفی این شهرستان به دلیل تخلفات گران‌فروشی و عدم درج قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی افزود: واحد نظارت و بازرسی اتاق اصناف گالیکش روز گذشته از 25 واحد صنفی بازدید به عمل آورد که 7 واحد صنفی به دلیل تخلفاتی مانند گران‌فروشی - عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور برای مشتری جمعاً به مبلغ 12 میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شدند.

خسروی اضافه: با توجه به نزدیکی ایام نوروز 98 طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی در اولویت کار بازرسان اصناف قرار دارد و با واحدهای صنفی که گران‌فروشی می‌نمایند برخورد قانونی خواهد شد.

وی از شهروندان خواست هرگونه تخلف گران‌فروشی و.. را از طریق شماره تماس‌های 124، 01735837775 و  09119792124 اطلاع‌رسانی نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :