امام‌جمعه گالیکش با اشاره به ویژگی‌های مسئولان در تراز نظام اسلامی گفت: مسئولان بی‌حوصلگی را کنار بگذارند و فریب دشمنان را نخورند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: پرهیزکاران بی‌حساب به بهشت می‌روند.

وی با اشاره به ویژگی‌های مسئولان در تراز نظام اسلامی گفت: مسئولان بی‌حوصلگی را کنار بگذارند و فریب دشمنان را نخورند.

امام‌جمعه گالیکش افزود: مقام معظم رهبری در 5 اسفندماه امسال در ابتدای جلسه درس خارج فقه خودشان به حدیثی از امام صادق علیهم‌السلام در خصوص عاقبت‌اندیشی در امور و لزوم نشاط در کارها گفتند: توصیه من به همه‌کسانی که مدیریت و مسئولیتی دارند این است که افسردگی، ملالت، بی‌حوصلگی و ناامیدی را از خودشان دور کنند.

خطیب جمعه گالیکش گفت: انقلاب حرکت می‌کند و پیش می‌رود و مردم این را در 22 بهمن‌ماه امسال نشان دادند؛ مردم احساس نشاط و تکلیف کردند و به نحو احسن در این عرصه ورود کردند.

حجت‌الاسلام دلبری خطاب به مسئولین اظهار داشت: دشمن را درست بشناسید؛ مراقب باشید فریب او را نخورد؛ چه هنگامی‌که لبخند میزند و چه زمانی که مشت و دندان نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: تکلیف آمریکا که شمشیر را از رو بسته مشخص است؛ اروپایی‌ها هم اهل خدعه و نیرنگ هستند و نباید به آن‌ها اعتماد کنیم؛ به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گوییم چه کنند اما باید بنشینند و فکر کنند و به‌گونه‌ای عمل کنند که باعث نجات خود و ملت و کشور بشود؛ دست‌به‌کاری نزنند که بعداً نادم و پشیمان بشوند؛ بر خدا توکل کنید و از دشمن نترسید، خداوند شمارا رها نخواهد کرد.

وی با اشاره به تشدید جنگ همه‌جانبه دشمن پس از ناکامی و خروج از برجام گفت: استکبار پس اعمال تحریم‌های اول و دوم و نشسته‌ای منافقانی که در کشورهای منطقه داشتند و ایجاد جنگ روانی شدید بازهم دشمنان شکست خوردند در حدی که به اجماع منطقه‌ای هم علیه ایران نرسیدند.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه متأسفانه عده‌ای در داخل کشور خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمنان می‌ریزند گفت: بااینکه ایران اسلامی فرصت‌های و نقاط قوت داخلی و منطقه‌ای زیادی دارد و همه این‌ها گویای اقتدار ایران اسلامی و به زمین زدن دشمنان و جبهه استکبار است اما برخی افراد به دنبال ایجاد چالش و آسیب‌های داخلی و عدم بهره‌گیری از ظرفیت ملی هستند تا اینجا کاری کنند ما مقابل دشمنان تسلیم بشویم.

وی افزود: انجام این امور باعث می‌شود دشمنان فکر کنند محاسباتشان درست است درحالی‌که محاسباتشان غلط است.

به گفته حجت‌الاسلام دلبری کم‌توجهی به تأثیر فزاینده تشدید تحریم‌های به مشکلات معیشتی و کاهش آستانه تحمل مردم با توجه به احساس ناکارآمدی برخی از دستگاه‌ها؛ ضعف عملکرد مسئولین اجرای در مدیریت اقتصادی کشور و تسلط واسطه‌های بر عرصه اقتصادی کشور (دولت نباید به واسطه‌ها اجازه بدهد که وارد بازار اقتصادی کشور بشوند، روی هر کالایی که دست می‌گذارند کشور را با مشکل مواجه می‌کنند؛ واسطه‌ها را نکار بگذارید)؛ بی‌توجهی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و روند رو به افزایش تعطیلی بنگاه‌های تولیدی؛ ایجاد امیدواری کاذب در جامعه نسبت به نتیجه بخشی تعامل با اروپایی‌ها و شرطی‌سازی جامعه نسبت به برخی از تعهدات بین‌المللی مانند fatf؛ ارتباط و همپوشانی جریانات افراطی داخلی با منافقین و جبهه استکبار، دوگانگی سیاست‌ها در مدیریت و کنترل فضای مجازی و سو استفاده دشمنان از این فضا، عدم همراهی برخی از مدیران میانی و بدنه اجرایی دولت با تصمیمات کلان نظام و اجرای آن ازجمله اقدامات خواسته و ناخواسته‌ای است که آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور نیز اخیراً نسبت به سستی وزرا و مدیران معترض بودند گفت: برخی از این سیاست‌ها می‌تواند ناشی از ضعف روحیه جهادی، بی‌حوصلگی، نگاه به غرب، منفعت‌طلبی و یا ترس از دشمن باشد.

وی تصریح کرد: مردم ما بهترین جوانان خود را مقابل دشمنان فرستادند و به شهادت رسیدند و نترسیدند مسئولین نیز ترس به خود راه ندهند.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: عدم باور به ظرفیت‌های ملی در تحقق اقتصاد مقاومتی باعث شده که بسیاری از طرحهای کلان اقتصادی روی کاغذ باقی بماند و اجرایی نشود.

به گفته وی نگاه به غرب در بعضی از دستگاه‌های اجرایی باعث شده ایران نتواند از ظرفیت‌های دیگر قطبهای اقتصاد جهانی به‌درستی استفاده کند؛ همه این‌ها وقتی کنار یکدیگر قرار بگیرد آمریکا و جبهه استکبار جهانی فکر می‌کنند ایران برایشان اما ده است. درحالی‌که این‌طوری نیست؛ غافل از اینکه این مردم هم شمارا هم حامیان داخلی بدبخت شمارا مفتضح، ذلیل، منکوب و رسوا خواهند کرد.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه حالا در مقابل دشمنان چه باید کرد گفت: باید دشمن را ناامید کنیم، باهم متحد باشیم و وحدت ملی را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم و از حاشیه‌سازی‌ها و دوقطبی سازی ها جامعه پرهیز کنیم.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به قوانین بین‌المللی گفت: باید قوانینی که استکبارستیز و به نفع ما است را به تصویب برسانیم؛ جای تأسف است در کشور امام زمانی برخی از نمایندگان مجلس و مسئولین دولت به دنبال طرحی باشند که ما را زمین بزنند؛ داریم به کجا می‌رویم؛ این‌همه عزت، عظمت و اقتداری که در کشور داریم چرا در مقابل دشمنان مأیوس باشیم.

وی افزود: حمایت از اقتدار دفاعی و تقویت بنیه دفاعی کشور؛ تغییر سیاست‌های تبلیغاتی و مواضع دولتمردان در باقی ماندن در برجام به هر قیمتی و تأکید بر مطالبه مردم در خروج از برجام به‌عنوان یک خواسته ملی در عرصه رسانه‌ای و فضای مجازی؛ تعامل در تعاملات بین‌المللی؛ پیگیری جدی شعار سال و تلاش عملی برای تحقق عملی اقتصاد مقاومتی؛ توجه به اقشار محروم و عدم اتکا صرف به طبقه متوسط و مرفه شهری، روستایی و طبقه محروم را دریابید.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به کناره‌گیری دو تن از نمایندگان ولی‌فقیه از امورات خود گفت: دولتمردان هم به جوانان انقلابی و جهادی میدان بدهند نه اینکه از بازنشسته‌ها استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :