فرماندار گالیکش گفت: تکمیل بزرگراه کردکوی تا جنگل گلستان در محدوده شهرستان گالیکش یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مورد پیگیری در سال 98 است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی صبح امروز در جلسه مدیران گالیکش در دانشگاه پیام نور این شهرستان اظهار کرد: در شهرستان گالیکش 13 واحد مرغ گوشتی 10 تا 50 هزار قطعه‌ای فعال است که در هر دوره بیش از 400 هزار قطعه مرغ گوشتی تولید می‌شود.

nilkooh3348 1

وی افزود: 20 درصد از گوشت سفید گلستان در شهرستان گالیکش تأمین می‌کند.

مایلی گفت: در حوزه دام سنگین نیز با حمایت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی توانستیم مجوز احداث مرکز پرورش 250 رأسی دام سنگین را اخذ کنیم و تلاش داریم که مجوز لازم را به این سرمایه‌گذار برای افزایش 250 رأس دیگر صادر نماییم تا در سطح یک هکتار فعالیت پرورش دام سنگین خود را آغاز نماید.

فرماندار گالیکش بیان کرد: مطالعات طرح جامع آمایشی سرزمین برای هفت روستای شهرستان در موضوعات مختلف زیست‌محیطی، اقتصادی و اشتغال‌زایی صورت گرفته و سازوکار آن مشخص‌شده است و سایر روستاها نیز در حال مطالعات این طرح هستند که امیدواریم در سال 98 به اتمام برسد.

به گفته مایلی؛ تسریع درروند اجرایی احداث بیمارستان 91 تختخوابی شهرستان با کاربری توریسم درمانی از اولویت‌های پروژه‌های سال 98 است. البته تلاش دولت بر آن است تا ظرف 2 سال آتی بااعتبار تخصیص‌یافته، این پروژه به بهره‌برداری برسد.

فرماندار گالیکش با اشاره به راه‌اندازی ایست و بازرسی روستای فارسیان، گفت: در حال رایزنی برای تکمیل تجهیزات این پاسگاه مانند دوربین پلاک خوان و سایر ملزومات هستیم تا در اولین فرصت به بهره‌برداری برسد.

وی بابیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی دولت در این شهرستان تأمین آب شرب سالم برای روستاهای مرکزی و بخش لوه است، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و تخصیص اعتبارات لازم، تعداد پنج حلقه چاه در بخش لوه حفاری‌شده که با تجهیز آن 9 روستا از 19 روستای این بخش از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند.

مایلی خاطرنشان کرد: شهرستان گالیکش از ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری برخوردار و دارای بافت تاریخی بسیاری بوده و از طرفی به شهرستان آبشارها مشهور است. همچنین در راستای توسعه گردشگری در شهرستان هم تعداد 9 واحد بوم‌گردی در ایام‌الله دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسید و تلاش داریم تا این اقامتگاه‌های بوم‌گردی را به‌صورت کیفی و کمی توسعه دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :