امام‌جمعه گالیکش گفت: کشورهایی که اقتصادشان قوی است؛ خود آن اقتصاد قوی مانع می‌شود تا دشمن بتواند به کشور آن‌ها مسلط شود و نفوذ کند؛ برعکس آن اقتصاد ضعیف زمینه نفوذ و سلطه دشمنان را به اشکال مختلف در کشور فراهم می‌کند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش با اشاره به تحلیل بخش اقتصادی بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: آدرس‌های غلط خارجی تهدید اصلی اقتصاد کشور است.

nilkooh3345 1

وی افزود: 40 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گذشته است؛ مردم با بصیرت و انقلابی ما به نحو احسن در جشن‌های 40 سالگی انقلاب حضور یافتند و اولین گام و قدم را مردم در یوم‌الله 22 بهمن در این مسیر برداشتند. با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری می‌توان گفت که مردم در بسیاری از امور از مسئولین جلوتر هستند.

امام‌جمعه گالیکش افزود: هرچند مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری همه ملت بودند امام معظم له جوانان را در خط مقدم مورد خطاب قراردادند و توصیه‌های هفت‌گانه‌ای در این رابطه فرمودند که یکی از این‌ها بحث اقتصاد بود.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: اقتصاد قوی مانعی مقابل نفوذ و سلطه دشمن بر کشور است.

به گفته وی کشورهایی که اقتصادشان قوی است؛ خود آن اقتصاد قوی مانع می‌شود تا دشمن بتواند به کشور آن‌ها مسلط شود و نفوذ کنند؛ برعکس آن اقتصاد ضعیف زمینه نفوذ و سلطه دشمنان را به اشکال مختلف در کشور فراهم می‌کند.

امام‌جمعه گالیکش گفت: از سال 89 تاکنون که در جنگ اقتصادی تمام‌عیار قرار داریم؛ در برخی زمان‌ها به دلیل نداشتن اقتصاد قوی و نشان دادن ضعف امتیازاتی به دشمنان واگذار کرده‌ایم.

nilkooh3345 1

حجت‌الاسلام دلبری تأکید کرد: اگر می‌خواهیم جلوی نفوذ دشمنان را بگیریم اقتصادمان را باید قوی کنیم. اقتصاد در جامعه اسلامی هدف غایی و نهایی نیست ولی اقتصاد قوی داشتن خوب است؛ هدف نهایی و غایی طبق فرمایش قرآن به تکامل رسیدن انسان‌ها و جامعه بشری که اقتصاد یکی از موجبات آن است.

وی با اشاره به اینکه عدم موفقیت نظام اسلامی در حوزه اقتصاد چهار عامل دخیل و شریک است گفت: تحریم‌های ظالمانه و وسوسه دشمنان دو عامل بیرونی و عیوب ساختاری و ضعف مدیریت دو عامل درونی مشکلات اقتصادی کشور است.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: راهکار برون‌رفت از مشکلات امروزه کشور پیگیری اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری و عمل به آن است.

وی با اشاره به اینکه چرا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی 5 سال قبل که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ‌شده اجرانشده گفت: مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: جوانان، دانایی، مؤمن و مسلط به دانسته‌های اقتصادی باید در درون دولت وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: اجرایی نشدن فرمایش رهبری در این حوزه مدیریت ضعیف و ناآگاهانه است.

امام‌جمعه گالیکش گفت: امروزه شعار «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه» حسین‌ابن‌علی علیهم اسلام  باید سرلوحه کار مسئولین باشد؛ در مقابل دشمن باید ایستاد حتی اگر جنگ جنگ اقتصادی باشد؛ راه عبور ما از مشکلات و جنگ اقتصادی بوسه بر پنجه گرگ نیست؛ گرانی و بیکاری تورم غوغا کرده است؛ این مردم انقلاب نکردند که در صف مرغ و گوشت بایستند. 40 سال آمده‌اند و همه هستی خود را فدای انقلاب کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :