امام‌جمعه گالیکش گفت: حضرت فاطمه سلام‌الله علیها فرزندی مهربان برای پدر، همسری دلسوز و فداکار برای شوهر و مادری کامل برای فرزندان خود بود؛ به خاطر همین است که با توصیه و ابتکار خوب حضرت امام (ره) روز تولد با سر سعادت آن حضرت را به نام روز زن و تجلیل از مادر نام‌گذاری کرده‌اند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات با اشاره به اینکه از گناه باید خودداری کرد گفت: اهل ایمان، مؤمنین و مؤمنات باید خیلی بترسند و مراقب خودشان باشند تا کارهای خیری که از ما سر میزند ماها را به درجات عالیه و مقام قرب و جوار پیامبر (ص) و اهل‌بیت علیهم‌السلام برساند.

وی افزود: مبادا شیطان ما را فریب بدهد گناهی از ما سر بزند و اعمالمان را باطل کنیم و خودمان را بدبخت کنیم؛ بزرگ‌ترین خسران و زیانکاری این است که انسان به دست خودش تمام سرمایه‌اش را از دست بدهد؛ با انجام گناهآن‌همه سرمایه خودمان را از بین خواهیم برد.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها ایفای نقش مادری و تربیت کامل‌ترین انسان‌ها در خانواده را داشتند اظهار داشت: 7 اسفندماه و 20 جمادی‌الثانی مصادف است با ولادت با سر سعادت حضرت فاطمه که در سال پنجم بعثت متولد شدند که به نام روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر نام‌گذاری شده است. همچنین میلاد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) نیز در این روز است.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به روایتی نبوی گفت: هرگاه زنی نمازهای پنج‌گانه را به‌جای آورد، ماه رمضان را روزه بگیرد و علاوه بر این‌ها دامنش را پاک نگه دارد و مطیع شوهرش باشد این خانم از هر دری که بخواهد وارد بهشت می‌شود.

وی افزود: در بیستم جمادی‌الثانی سال پنجم بعثت از ازدواج آسمانی پیامبر گرامی اسلام و حضرت خدیجه کبری سلام‌الله علیها بابرکت‌ترین مولود تاریخ بشریت پا به عرصه وجود گذاشت؛ حضرت زهرا مرضیه سلام‌الله علیها که از دامان ایشان شجره طیبه و پاک امامت و ولایت شکل گرفت و همه فضائل را در خودش به وجود آورد که برای الگویی برای همه انسان‌ها به‌خصوص زنان عالم انتخاب شد.

حجت‌الاسلام دلبری اضافه کرد: حضرت فاطمه سلام‌الله علیها فرزندی مهربان برای پدر، همسری دلسوز و فداکار برای شوهر و مادری کامل برای فرزندان خود بود؛ به خاطر همین است که با توصیه و ابتکار خوب حضرت امام (ره) روز تولد با سر سعادت آن حضرت را به نام روز زن و تجلیل از مادر نام‌گذاری کرده‌اند.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: مقام مادر آن‌قدر محترم و مقدس است که دشمنان به فکر تخریب آن و بنیان خانواده در جامعه ما افتاده‌اند؛ کارهایی انجام می‌دهند که در کشوری چیزی به نام مادر و خانواده دینی و اسلامی نباشد.

خطیب جمعه گالیکش اظهار داشت: مادران و همسران شهدا هم با الگو قرار دادن حضرت فاطمه سلام‌الله علیها آمدند با بصیرت؛ عطر ایمان، نگاه ولایت مدار، تفکر حسینی و شجاعت ایثارگری را قطره‌قطره در دهان فرزندانشان قراردادند و آن‌ها را برای دفاع از ناموس، قرآن، عطرت، اهل‌بیت علیهم‌السلام و ... به جبهه‌های حق علیه باطل فرستادند و این عزت و عظمت را برای ما خلق کردند.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت اسلامی و انقلابی نسل جوان راهبردی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است گفت: هشتم اسفندماه سالروز تأسیس امور تربیتی و تربیت اسلامی است؛ نظامی که تازه در اول انقلاب به پیروزی رسیده است و نظام آموزشی آن‌هم رنگ و بوی طاغوت را داشته و دارد و باید یک نظام دینی و اسلامی جایگزین آن بشود که در مقابل فرهنگ منهد غرب ایستادگی کند؛ شهیدان بزرگی مانند رجایی و باهنر آمدند و امور تربیتی را با اهداف حرکت در مسیر انقلاب، ورود ارزش‌های دینی الهی و معنوی به آموزشگاه‌ها، مقابله بافرهنگ بیگانه، اجانب و غربی و شناخت و پرورش استعدادهای دانش آموزان در رشد دینی، اجتماعی، عاطفی، علمی، عقلی و... را تأسیس کردند.

به گفته وی این ارزش‌ها باید در آموزش‌وپرورش ادامه‌دار باشد که یک نوع زندگی بخشیدن و ولادت بخشیدن به انسان و مخاطب است.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: تربیت فرزندان ما باید تربیت اسلامی و دینی باشد همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش‌وپرورش کاری بسیار خوب و مثمر ثمر است و از آن‌ها تقدیر و تشکر می‌کنیم؛ ما باید فرزندانمان را دینی تربیت کنیم و از تربیت آن‌ها با نسخه‌های غربی همچون سند 2030 بپرهیزیم تا بتوانیم همه ما به سعادت دنیوی و اخروی نائل شویم.

وی با اشاره توصیه‌های هفت‌گانه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این پیام ترسیم‌کننده نقشه راه آینده انقلاب است و در سرتاسر آن امیدبخشی و اعتمادآفرینی موج میزند، برای همه بخش‌های انقلاب دستور کار دارد، روان و قبل فهم برای همگان است، الهام‌بخش برای جهان اسلام و مستضعفان است، علاوه بر این‌ها به چالش‌های پیش رو هم اشاره دارد و از زحمات نسل‌های اولیه تشکر شده است و توصیه‌شده است امور را به جوانان بسپارید این بیانه بر حقانیت راه و درست حرکت کردن ما و در این چهل سال گویا است.

امام‌جمعه گالیکش به الزامات عزت ملی؛ روابط خارجی و مرزبندی با دشمن در بیانیه رهبری اشاره کرد و گفت: اطلاع از خدعه گری و غیرقابل‌اعتماد بودن تعداد زیادی از دولت‌های اروپایی، مرزبندی با دولت‌هایی که مکار و حیله‌گر نهراسیدن از تهدیدهای پوچ و عدم مذاکره با آمریکا ازجمله این موارد است.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: اگر تمامی ما به مفاد بیانیه اهتمام بورزیم همه می‌توانیم به اهداف بلند انقلاب نائل بشویم و هم می‌توانیم تمامی شیطنت‌های آمریکا و اسراییل جنایتکار و اذناب پلیدشان را خنثی کنیم و مشد محکم دیگر در جنگ اقتصادی بر دهانشان بکوبیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :