امام‌جمعه گالیکش گفت: مهم‌ترین پیام راهپیمایی 22 بهمن‌ماه انجام‌وظیفه توسط مردم و رسیدن نوبت به مسئولان بود که به ملت بزرگ ایران خدمت کنند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات و پاسداشت حضور حماسی و تماشایی مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن گفت: راهپیمایی 22 بهمن‌ماه امسال باشکوه‌تر از همیشه برگزار شد و حضور دهها میلیونی مردم در بیش از هزاران شهر و روستا همه باهم در کنار یکدیگر آمدند و این حماسه عظیم را خلق کردند. از این بابت خداوند را شاکر و سپاسگزاریم و قدر این مردم و ملت خوب و با بصیرت را بیشتر از قبل می دانیم.

وی افزود: حضور باشکوه مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه در حالی انجام شد که دشمنان نظام از تمام توانشان استفاده کردند که این حضور کمرنگ‌تر از سالهای قبل باشد.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: دشمنان نقشه‌های زیادی کشیدند اما شما مردم آمدید و با حضور خودتان چشم دشمن را با این حضور کور کردید و همه نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب نمود.

امام‌جمعه گالیکش اظهار داشت: تقویت بنیه جمهوریت و قدرت نرم نظام، نمایش قدرت و اتحاد مردم به دشمن، امیدواری دوستداران داخلی و خارجی انقلاب، افزایش اتحاد ملت در برابر تهدیدهای دشمنان و اینکه نشان دادند آمریکا یک‌بار دیگر در محاسباتش دچار خطا و اشتباه شده است ازجمله پیام‌ها و پیامدهای مهم حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن بود.

حجت‌الاسلام دلبری تأکید کرد: مهم‌ترین پیام راهپیمایی 22 بهمن‌ماه انجام‌وظیفه توسط مردم و رسیدن نوبت به مسئولان بود که به ملت بزرگ ایران خدمت کنند.

خطیب جمعه گالیکش افزود: در کنار همه این پیام‌ها دو پیام کلیدی وجود دارد؛ اول اینکه مردم‌فریب وسوسه‌های دشمنان داخلی و خارجی را نخوردند و یک حماسه دیگری را خلق کردند و به جهانیان گفتند راه عبور ما از مشکلات سازش و تسلیم نیست بلکه ما تا آخر ایستاده‌ایم.

وی افزود: مردمی که در یوم‌الله 22 بهمن این حماسه عظیم را خلق کردند به شما مسئولین می‌گویند با توجه به اینکه قرار است شنبه کنوانسیون پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رأی اعضای آن گذاشته شود؛ مردم از شما می‌خواهند بیایید و تصمیم قاطعانه‌ای بگیرید که هم دشمنان را منکوب کنید و هم نتیجه اش باعث عزت، عظمت و پیشرفت ایران اسلامی باشد.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به پیام دومش ملت ایران گفت: مسئولین فکر نکنند این مردم بخاطر شما که کمکاری می کنید آمدند و از این طریق کم و کاستی های خودتان را از بدنه مردم بگیرید و جبران کنید. مردم آمدند و حرفهای خودشان را در قابل شعار و نوشته گفتند؛ همه آمدند و گفتند با وجود اینکه گلایه های جدی در بحث مشکلات معیشتی داشته و داریم اما فاصله انداختیم بین عملکرد برخی از مسئولان و اصل نظام و انقلاب و ناکارآمدی و احمال برخی از مسئولان را به پای انقلاب اسلامی نمی گذاریم.

خطیب جمعه گالیکش گفت: مردم مشکلاتشان خیلی زیاد است کم کم به سال جدید نزدیک می شودیم شما مسئولین و دولت مردان خوابید و خودتان را به خواب زده اید؛ این مردم آمدند که شما را از خواب بیدار کنند؛ این مردم آمدند بگویین که 40 ساله با تمام توان آمده ایم؛ فرزندانمان را فدا کرده ایم و در بحث اقتصادی کمک کردیم در بحث بازسازی، انتخابات، مناسبتهای ملی، سیاسی و مذهبی بودیم چرا برخی مسئولین اینگونه هستند دولتمردان به خودشان بیایند.

وی در ادامه به بیانه مهم و گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری اشاره کرد و همه را ملزم به رعایت و اجرای آن دانستند.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به تحولات منطقه و جهان گفت: تفکرات وهابی و داعشی را در منطقه مشاهده کنید؛ کار آن‌ها به جایی می رسد که راننده وهابی پسر بچه 6 ساله شیعه را مقابل مادرش به شهادت می رساند؛ خداوند رحمت کند شهدای مدافع حرم را؛ اگر اینها نبودند خیلی از این صحنه ها را در کشور مشاهده می کردیم.

وی افزود: جوانان و شهدای مدافع حرم ما رفتند و به شهادت رسیدند و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به حمله تروریستی جاده خاش - زاهدان که باعث شهادت پاسداران و مرزبانان کشور شده بود گفت: تعداد 27 نفر از عزیر ما که برای دفاع از امنیت کشور رفته بودند به شهادت رسیدند و عده ای هم مجروح شدند.

آرشیو

روز : ماه : سال :