امام‌جمعه گالیکش گفت: یکی از ایام‌الله‌ها 22 بهمن است که باید یادآوری شود و تداوم داشته باشد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی بابیان اینکه چرا 22 بهمن‌ماه یوم‌الله است گفت: امام خمینی (ره) تعابیر عجیبی در خصوص 22 بهمن‌ماه بیان کردند: که از آن جمله می‌توان به معجزه، تجلی حکومت الله بر روی زمین، هدیه از عالم غیب ربوبی، نتیجه اتصال به حبل الهی، آشکار شدن نعمت بزرگ الهی، جلوه‌گر شدن نور خدا، پیروزی حق بر باطل و... از آن جمله است.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز با اشاره به روایتی از امام صادق علیهم اسلام می‌فرمایند: در سه زمان دعای شما مستجاب می‌شود؛ پس از ادای فریضه، هنگام بارش باران و هنگام پدیدار شدن نشانه‌ای از اعجازی خدا در زمین که پیروزی انقلاب اسلامی از قسم سوم است.

nilkooh3275 1

خطیب جمعه گالیکش گفت: علامه طباطبایی در کتاب شریف المیزان می‌فرمایند: بااینکه همه روزها برای خدا است و مالک حقیقی آن خدا است؛ امام چطور برخی روزها را ایام یوم‌الله دانسته‌اند به خاطر اینکه در آن روزها فقط و فقط امر و فرمان الهی انجام می‌شود نه اوامر دیگر؛ به‌روز مرگ، قیامت، قیام امام عصر (عج) و روز رجعت به نام ایام‌الله اشاره‌کرده‌اند.

امام‌جمعه گالیکش گفت: یکی از ایام‌الله‌ها 22 بهمن است که باید یادآوری شود و تداوم داشته باشد.

حجت‌الاسلام دلبری با شاره به اینکه چرا باید در راهپیمایی 22 بهمن امسال هم شرکت کنیم گفت: همه ما خبرداریم از شیطنت‌های اخیر دشمنان و فریب‌خوردگان بدبخت داخلی که آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و تحریم‌های ظالمانه را سرلوحه کار خودشان قراردادند و مشکلات اقتصادی و معیشتی برای ملت بزرگ ایران اسلامی به وجود آورده‌اند؛ می‌خواهند با اغتشاش در کشور، تشدید تحریم‌ها؛ بهترین فرصت را یوم‌الله 22 بهمن دانسته‌اند و ما باید با حضور خودمان در راهپیمایی 22 بهمن تمام سناریوها و برنامه‌های دشمنان را نقش بر آب کنیم و یک‌بار دیگر همه باهم متحد و منسجم مرگ بر آمریکا بگوییم.

وی افزود: همه ما در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن شرکت خواهیم کرد تا بار دیگر با امام و رهبری و دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهداف مقدس شهدا بیعت مجدد ببندیم؛ برای اینکه جواب بد خواهان نظام را بدهیم؛ برای اینکه امید را در کشور زنده‌تر کنیم؛ برای اینکه به گذشته خودمان افتخار کنیم و به آینده کشور و خودمان امیدوارتر بشویم، برای اینکه جنبش بیداری اسلامی که از انقلاب ما الگوبرداری کرده‌اند را بیشتر امیدوار زنده و بالنده کنیم.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به بیانیه گستاخانه اتحادیه اروپا علیه ملت ما گفت: کشور آلمان و فرانسه و انگلیس اخیراً آمدند و طرح و پیشنهادی را به‌عنوان طرح حمایت از تبادلات تجاری مطرح کردند؛ پس از خروج آمریکا از برجام که مدت مدیدی از آن گذشته؛ آمدند و مطرح کردند اتحادیه اروپا بیاید و وارد کار بشود؛ دست روی دست گذشتند و پس از مدت‌ها بحث تبادلات مالی را مطرح کردند و آن را کنار گذاشتند و به بحث تبادلات تجاری روی آوردند؛ در این برنامه ایران اسلامی اگر کالا و جنسی را به آن‌ها بفروشد نمی‌تواند پول آن را دریافت کند و به همان مقدار و به همان اندازه باید اجناسی را از اروپا وارد کشور کند.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: معلوم است این طرح یک طرح مبهم است و از برجام هم بدتر است؛ برجام برای ما طبق گفته وزیر امور خارجه هیچی دستاوردی نداشته است.
حجت‌الاسلام دلبری تأکید کرد: چقدر مقام معظم رهبری شرایط هفتگانه را گفتند که عزیزان دولت‌مردان و گروه‌های سیاسی مراقب و مواظب باشید و امتیاز ندهید؛ به اروپا و امریکا نمی‌توان اعتماد کرد و این شد نتیجه امروز برجام.

به گفته وی، معلوم است بیانیه 12 بندی اتحادیه اروپا هم مثل بیانیه 12 بندی آمریکا که وزیر امور خارجی آمریکا مطرح کرد؛ این‌ها به دنبال تأکید بر تعهدات برجامی کشور ما هستند، مهار منطقه‌ای ایران، مهار موشکی ایران، اتهامات بی‌اساس تروریستی به ایران، اتهامات حقوق بشری به ایران را دنبال می‌کنند.

خطیب جمعه گالیکش گفت: تمامی ضرباتی که طی 40 سال گذشته آمریکا، اتحادیه اروپا و دشمنان این نظام خوردند می‌خواهند جبران کنند با این بیانیه‌هایشان؛ وزیر امور خارجه گفت: در این بیانیه‌ها اشاره‌ای بر خرید نفت ما نشده است؛ حقتان است وقتی توجهی به فرمایشات رهبری نمی‌کنید و هر غلطی که دلتان می‌خواهد انجام می‌دهید.

امام‌جمعه گالیکش گفت: امید به آمریکا و اتحادیه اروپا نداشته و نداریم؛ اما جای تأسف اینجاست که برخی مسئولان داخلی کشور از این بیانیه استقبال کرده‌اند؛ تکلیف ما با آمریکای استکبار و اروپای شیاد روشن است اما چه کنیم با مسئولینی که یا خواب هستند یا خود را به خواب‌زده‌اند و نمی‌خواهند بیدار شوند.

وی افزود: تکلیف ما را قرآن و عترت و اهل‌بیت علیهم اسلام روشن کرده‌اند؛ همان‌طوری که امام و رهبری فرمودند به هیچ‌یک از این‌ها آمریکا و اتحادیه اروپا اعتماد نداشته و نداریم.

خطیب جمعه گالیکش در پایان تأکید کرد: جواب همه این‌ها را ما ملت بزرگ ایران اسلامی با حضورمان در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن خواهیم داد و برای چهلمین بار بینی آن‌ها را به خاک مذلت می‌مالیم و دندان‌هایشان را در دهانشان خورد خواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :