به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی چهارمین نمایشگاه خوشنویسی دوره‌ای مشترک انجمن خوشنویسان گالیکش در مدارس دخترانه شاهد و شهید صباغیان برپا شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " سرپرست انجمن خوشنویسان شهرستان گالیکش در خصوص برپایی این نمایشگاه گفت: اجرای زنده خوشنویسی توسط خوشنویسان شعبه و هنرجویان انجمن محصل در دبیرستان‌های فوق دخترانه شاهد و شهید صباغیان ازجمله برنامه‌هایی بود که در این نمایشگاه به انجام رسید.

سید احمد صفی الحسینی افزود: معرفی فعالیت‌های انجمن از مدت شروع فعالیت، اهدای آثار خوشنویسی نوشته‌شده در محل و آثار آماده‌شده قبلی، به مدعوین، دبیران، کارکنان و دانش آموزان دبیرستان شاهد بنت‌الهدی از برنامه‌های دیگر این نمایشگاه بود که با بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی گالیکش، مسئولین، فرهنگیان و استقبال پرشور دانش آموزان آموزشگاه‌ها همراه شد.

به گفته وی انجمن خوشنویسان گالیکش به‌عنوان متولی امر خوشنویسی و تنها مرجع رسمی آموزش این هنر قدسی در شهرستان بر خود وظیفه می‌داند که در معرفی هرچه بهتر به عامه مردم و جذب حداکثری علاقه‌مندان به این هنر والا، این راه را (نمایشگاه‌های دوره‌ای در مدارس) ادامه دهد.

صفی الحسینی اظهار داشت: به نظر می‌رسد که  از بهترین مسیرهای معرفی و فرهنگ‌سازی برای گرایش به خوشنویسی در نسل نونهال و نوجوان همین آشنایی و آموزش در این مقاطع باشد.

سرپرست انجمن خوشنویسان شهرستان گالیکش گفت: متأسفانه هنوز آموزش‌وپرورش ما با مشکلات فراوان در تدوین کتاب، کمبود نیروی متخصص هنر و آموزش سلیقه‌ای هنر در مدارس و عدم نظارت بر وضعیت آموزش در مدارس روبرو است.

وی تصریح کرد: با توجه به تجربه بیست‌ساله بنده در امر آموزش هنر در آموزش‌وپرورش و لمس این مشکلات از نزدیک نیاز به تلاش و همت بیشتر متولیان امر هنر احساس می‌شود که صدالبته واجب می‌نماید.

صفی الحسینی افزود: بدین منظور انجمن خوشنویسان هم به سهم خود مکلف به انجام فعالیت در امر آموزش خوشنویسی است تا این خلأ را بتواند در بحث مخاطب عام و خاص به سهم خود جبران کند.

وی اضافه کرد: همکاری نهادهای متولی امر فرهنگ و هنر در هر صنف و کسوتی به جریان سازی مثبت در گرایش جامعه به هنر، مخصوصاً خوشنویسی به‌عنوان هنر متعالی و قدسی لازم و واجب است.

به گفته وی، چه‌بسا که این فرایند چنان یک سیستم عمل می‌کند و باید مکانیسم‌های آن به‌درستی انجام‌وظیفه کند تا خروجی آن قابل‌قبول و مثبت باشد.

سرپرست انجمن خوشنویسان گالیکش گفت: انجمن خوشنویسان گالیکش بر آن است که باهمت استعدادها و ظرفیت‌های موجود خود در مدت فعالیت، ( از سال 96) بر امر توسعه فرهنگ خوشنویسی در شهرستان نمایشگاه‌های دوره‌ای در مدارس دنبال کند.

صفی الحسینی در پایان گفت: از مدیریت آموزشگاه شاهد بنت‌الهدی و آموزشگاه شهید صباغان که در برپایی این نمایشگاه تشکر نمایم. هنرمندانی که در این امر انجمن را یاری کردند و آثار آن‌ها در این نمایشگاه به نمایش درآمد آقای یحیی ممشلو، خانم‌ها سرایلو، آیدا ملکان، عاطفه مالکی، کوثر خسروی و حنانه صفی الحسینی، که بجاست از آن‌ها تشکر نمایم.

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

nilkooh3319 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :