رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) هشدار دادند نگذارید نااهلان بر کشور مسلط شوند که یک‌روزه انقلاب را می‌فروشند؛ ما باید سعی کنیم راه و خط امام را بشناسیم و دنبال کنیم.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه" شب گذشته حجت‌الاسلام سید حمید روحانی در یادواره 12 شهید والامقام روستای قلی تپه شهرستان گالیکش ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها گفت: دشمنان فکر می‌کردند با یکسری ترفندها، توطئه‌ها و جنگ تحمیلی می‌تواند ملت عزیز ایران را بار دیگر به ذلت و زبونی بکشاند و از راه اسلام و شهدا و ائمه اطهار علیهم‌السلام دور سازند.

nilkooh3314 1

وی افزود: این اندیشه باطلی بود که در همیشه تاریخ دشمنان ملت‌ها و آزادی بر سر داشتند؛ روزی که هابیلیان به دست قابیلیان به شهادت می‌رسیدند هیچ‌کس باور نمی‌کرد که راه هابیلیان ادامه پیدا کند.

روحانی اضافه کرد: زمانی که یزیدیان حضرت اباعبدالله الحسین علیهم اسلام و اصحاب باوفایش را آن‌گونه به شهادت می‌رساندند فکر می‌کردند نعوذبالله امام حسین علیهم‌السلام و افکارش را با ایشان دفن کرده‌اند.

تاریخ‌نگار و تاریخ‌پژوه انقلاب اسلامی اضافه کرد: زمانی که جنایتکاران اموی و عباسی ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگوار ما را در زندان‌ها نگه می‌داشتند و مسموم می‌کردند و به شهادت می‌رساندند فکر می‌کردند راه امامت، ولایت، سعادت، آزادی و آزاداندیشی دفن شده و همیشه دنیا به کام زور مداران و قدرتمندان خواهد بود.

وی اضافه کرد: زمانی که جنایتکاران تاریخ و سلاطین جبار شخصیت‌هایی مانند شیخ فضل‌الله نوری را به دار کشیدند گمان کردند افکار شیخ فضل‌الله رفت و دفن شد؛ همین‌طور رضاخانی که آیت‌الله مدرس را آن‌گونه مظلومانه به شهادت رساند فکر می‌کرد مدرس تمام شد و همیشه سلطنت پهلوی در دنیا مستدام و جاویدان خواهد بود.

این پژوهشگر حوزه انقلاب تصریح کرد: حال همه جنایتکاران تاریخ دفن شدند و نابود شدند و راه آزاداندیشان ادامه دارد. اگر به سوریه سفر کنید از معاویه، یزید و یزیدیان هیچ خبری نیست اما بارگاه دختر سه‌ساله امام حسین علیهم‌السلام چه شکوهی و صفایی دارد؛ این درس عبرت است که باید بدانیم راه شهیدان و شهید آفرینان مستدام است و ادامه دارد و شکست‌ناپذیر و جاویدان خواهند بود.

nilkooh3314 1

حجت‌الاسلام روحانی گفت: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد همه ما دیدیم چگونه دشمنان انقلاب و اسلام راستین و دشمنان استقلال و آزادی مایکی پس از دیگری شکست خوردند و انقلاب ما روزبه‌روز اوج گرفت.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) از شهدا چهره‌ای عارف، سالک و خدایی ترسیم می‌کنند گفت: شهدا فانی الله هستند، انسان‌های ملکوتی هستند، کسی که راه شهدا را دنبال می‌کند به شهادت نمی‌رسد مگر اینکه واقعاً به تمام معنی خدایی بشود؛ خون شهید اسلام و انقلاب را زنده می‌کند و ملت را آزاد می‌کند و ملت سعادتمند می‌شود.

تاریخ‌نگار و تاریخ‌پژوه انقلاب اسلامی تأکید کرد: ازاین‌رو است که دشمنان امام راحل و انقلاب به دنبال آن هستند که راه شهادت را در جامعه ببندند؛ با تبلیغات سو و جوسازی‌ها که شهادت‌طلبی، خشونت‌طلبی، افراطی‌گری و تندروی است سعی می‌کنند؛ شهادت و شهادت پروری را محکوم و نکوهش کنند و ملت ما را از راه شهادت بازدارند.

وی تصریح کرد: امروز باید دشمن را بشناسید و هوشیار باشد؛ خطری که امروز ملت، کشور، انقلاب و اسلام ما را تهدید می‌کند آمریکا و رژیم صهیونیستی نیست؛ همه توطئه‌ها و نیرنگ‌ها و نقشه‌های آن‌ها به شکست کشیده شده است.؛ آنچه امروز برای آمریکا و اذناب آمریکا مایه امید است و سعی می‌کنند آن را تقویت کنند کسانی هستند که زبان آمریکا را در دهانشان دارند؛ کسانی هستند که راه سازش، کرنش و تسلیم را در کشور سعی می‌کنند رواج دهند؛ کسانی هستند که انقلاب و انقلابی گری را نکوهش می‌کنند و این‌گونه جلوه می‌دهند که انقلاب یک بیماری بود که به وجود آمدورفت و دیگر باید به دنبال زندگی دیگر باشیم.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: راه امام و انقلاب با اشرافی گری، تجمل‌گرایی، ریخت‌وپاش و اسراف نمی‌سازد؛ آن‌هایی که اشرافی گری را ترویج می‌کنند دشمنان انقلاب هستند.

وی افزود: امام راحل فرمودند کسانی می‌توانند تا آخر با ما باشند که درد فقر را چشیده باشند؛ آن‌هایی که در کاخ‌ها زندگی کرده‌اند و در رفاه زندگی کرده‌اند و با انقلاب همراه نبوده‌اند و حتی از دوردستی بر آتش نداشته‌اند نمی‌توانند انقلاب ما را حفظ کنند.

به گفته وی، امام هشدار دادند نگذارید نااهلان بر کشور مسلط شوند که یک‌روزه انقلاب را می‌فروشند؛ ما باید سعی کنیم راه و خط امام را بشناسیم و دنبال کنیم.

nilkooh3314 1

ساده‌زیستی اولین ویژگی امام خمینی (ره)

وی با اشاره به اینکه اولین ویژگی امام راحل ساده‌زیستی بود گفت: مبادا طبق خواست دشمنان اسلام و انقلاب به تجمل‌گرایی گرایش پیدا کنیم به دنبال زندگی کذایی و تجملات باشیم؛ زندگی تجملاتی، زندگی ضدانقلاب است؛ آن‌هایی که تجمل‌گرایی را دنبال می‌کنند دانسته یا ندانسته به شهدا خیانت می‌کنند؛ راه شهدا راه تجمل‌گرایی و رفاه‌طلبی نیست؛ راه حقوق نجومی و افراطی‌گری نیست؛ راه شهدا راه ساده‌زیستی است.

این تاریخ‌نگار و تاریخ‌پژوه انقلاب اسلامی افزود: امام ساده‌زیست بودند روزی که به‌عنوان مدرس حوزه علمیه و مجتهد در قم بودند و زمانی که مرجع تقلید و رهبر انقلاب بودند کوچک‌ترین تغییری در زندگی‌شان به وجود نیامد.

وی تصریح کرد: سعی کنیم ساده‌زیست باشیم که محتاج آمریکا و بیگانگان نشویم دست گدایی به‌سوی آن‌ها دراز نکنیم.

nilkooh3314 1

شناخت اسلام در همه ابعاد دومین ویژگی امام خمینی (ره) بود

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: دومین ویژگی حضرت امام خمینی (ره) شناخت اسلام در همه ابعاد است؛ یک‌بعدی نباشیم، برخی هستند تنها به مسائل عبادی روی می‌آورند و نمازی می‌خوانند و عبادتی می‌کنند و عارف‌مسلک هستند و کاری به کار دنیا ندارند و کار قیصر را به قیصر واگذار می‌کنند؛ این راه اسلام راستین نیست؛ راه اسلام راستین آن است که اسلام را در همه ابعاد بشناسیم و بکار ببندیم؛ اسلام هم انقلاب دارد، هم سیاست دارد هم حکومت دارد و هم عبادت دارد.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: امام وقتی وارد مبارزه شدند این‌گونه نبود که مسئله سیاسی و درگیری با دولت طاغوتی ایشان را از وظایف دیگر بازد دارد؛ آنجایی که وظیفه ایشان عبادت بود به‌گونه‌ای نیمه شبان به عبادت می‌ایستادند اشک می‌ریختند که صدای ایشان به خانه همسایه می‌رفت، زمانی که وظیفه ایشان غریدن و جنگیدن بود درصحنه مبارزه چنان می‌غریدند که کاخ‌ها را می‌لرزاندند؛ هیچ‌یک از این وظایف دیگری را تحت شعاع قرا نمی‌داد.

وی اضافه کرد: اسلام را در همه ابعاد بشناسیم و بکار ببندیم هم اهل عبادت، زهد، تهذیب نفس، سیاست و حکومت باشیم؛ آن‌وقت می‌شود اسلام نام محمدی (ص) را هم ابعاد شناخت.

nilkooh3314 1

آشتی‌ناپذیری با دشمنان ویژگی سوم امام خمینی (ره)

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: ویژگی سوم امام آشتی‌ناپذیری با دشمنان بود و با آن‌ها سر سازش نداشت. امام در مقابل دشمن کرنش نمی‌کرد سازش نمی‌کرد؛ راه حضرت فاطمه سلام‌الله علیها هم این‌گونه بود و حاضر نشد حتی با دشمن ملاقات و گفت‌وگو کند؛ بالاتر از این کاری کرد تا دشمن تا روز قیامت بی‌آبرو شود و سیاستی به کار گرفت تا آشتی‌ناپذیری آن در همه عصرها و میان همه نسل‌ها بماند؛ سفارش کرد شبانه او را دفن کنند، قبر او هم هیچ‌وقت آشکار نشود تا امروز پس از گذشت 1400 سال وقتی به مدینه منوره می‌روید و به دنبال قبر تنها دختر پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیها می‌گردید؛ از خود بپرسید چرا قبر ایشان مخفی است؟ و بروید دنبال تحقیق که قاسطین قدرت‌طلب‌ها و جاه‌طلب‌ها چه مصیبت‌ها و ظلم‌هایی به زهرا سلام‌الله علیها کردند.

وی تصریح کرد: سازش‌ناپذیری اصل عظیمی است در احکام اسلام و شیوه پیروان قرآن که هرگونه مذاکره را محکوم می‌کند «لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَ عَدُوَّكُمْ أَوْلِياءَ» دشمنان خدا و خودتان را دوست مپندارید و با آن‌ها وارد مذاکره نشوید و با آن‌ها سازش نکنید.

به گفته وی، خداوند در جای دیگرکسانی را که اهل سازش و مذاکره هستند منافق می‌خواند «بَشِّرِ الْمُنافِقِينَ بِأَنَّ لَهُمْ عَذاباً أَلِيماً» (منافقان را نوید بده که عذابی دردناک برای آنان است) چه کسانی هستند این منافقین که باید به آن‌ها عذاب دردناک را بشارت داد؟ « الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكافِرِينَ أَوْلِياءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ » آن‌هایی که کفار را دوست می‌گیرند و مؤمنین را ترد می‌کنند و به مؤمنین می‌گویند بی‌سواد، بی شناسنامه، دنیا ندیده، برید به جهنم و ... اما در مقابل دشمن سازش می‌کنند و سر تسلیم فرود می‌آورند، کرنش می‌کنند، لبخند دیپلماسی میزند و دشمن هم هر چه اهانت می‌کند آن‌ها با لبخند دیپلماتیک جواب می‌دهند.

nilkooh3314 1

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: در مکتب اسلام سازش، همفکری و همراهی با دشمن نیست.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: گاهی عزیزان سؤال می‌کنند چه تفاوتی بین آمریکا با دیگر ابرقدرت‌ها است؟ این پرسش برای امروز هم نیست از زمانی که امام راحل نهضت را آغاز کردند و خطر رژیم صهیونیستی را مطرح کردند ساواک و عواملش یک روایت را مطرح کردند؛ «الکفر ملت واحده» یعنی که دولت کفر همه سروته یکی هستند؛ امام در اعلامیه‌ای جواب دادند ازجمله «الکفر ملت واحده» که در سازمان امنیت بر سر زبان‌ها افتاده است متأسف ام این برخلاف آیه صریح قرآن و روش اسلام است که می‌فرماید «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذينَ آمَنُوا الْيَهُودَ» بزرگ‌ترین دشمنان مسلمانان یهود هستند؛ این بحث را امروز هم دارند، چه تفاوتی بین آمریکا، روسیه، چین و... هست که همه یکی هستند، چرا ما باید با آن‌ها باشیم و با آمریکا سر ناسازگاری داشته باشیم؟.

وی افزود: ازنظر فقه اسلامی دو نوع کافر داریم؛ کافر حربی و کافر غیر حربی، کافر حرفی کسی است که شمشیر را از رو بسته و با اسلام و مسلمین سر جنگ دارد و درراه مبارزه با مسلمین و به ذلت کشاندن مسلمانان از هیچ توطئه‌ای دریغ نمی‌کند؛ در کنگره بودجه تصویب می‌شود که ما باید ریشه ملت ایران را بسوزانیم؛ با اصل ملت سر جنگ دارند؛ این می‌شود کافر حربی، با کافر حربی هیچ‌گاه راه سازش و مذاکره نیست، کافر غیر حربی یا قدرت ندارد که با مسلمان‌ها مقابله کند یا مصلحتش این است که با مسلمان‌ها همراه باشد، کفر حربی آمریکا و اسراییل هستند و مسئله آمریکا جدای دیگر کشورها است، آمریکا نه‌تنها به ایران که با بشریت سر جنگ دارد و درراه نابودی بشریت کار می‌کند برای آنکه بتواند قدرت‌ها و ملت‌ها را ذلیل کند.

حجت‌الاسلام روحانی اضافه کرد: آمریکایی‌ها کاپیتولاسیون را در ایران تصویب کردند؛ همه‌چیز ایران دست آمریکایی‌ها بود چرا این قانون را تصویب کردند؛ برای اینکه بتواند ملت ایران را زبون و ذلیل کند چراکه از ملت آزاد، آگاه، سازش‌ناپذیر، روشن‌ضمیر و سازش‌ناپذیر زیر فشار آمریکا نمی‌رود و تسلیم نمی‌شود و این برای آمریکا خطرناک است.

به گفته وی در طول مذاکرات ننگینی که با کشور ما داشتند به مردم ایران اهانت کردند و به دنبال تحقیر ملت ایران بودن؛ ما در این شرایط باید راه حضرت امام خمینی (ره) که سازش‌ناپذیر است را دنبال کنیم.

nilkooh3314 1

بلندهمتی چهارمین ویژگی امام بود

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: بلندهمتی چهارمین ویژگی امام بود. امام معتقد بود ما همه کاری را می‌توانیم انجام بدهیم، ما را ناتوان کرده‌اند و ازنظر روانی تحت تأثیر قرار داده‌اند و به‌روزی رساندند که مانتوانیم کاری انجام دهیم.

وی افزود: ملت ایران در سایه روشنگری حضرت امام (ره) بیدار و هوشیار شد و خودش را پیدا کرد و باورمند شد به توانایی و استعداد خودش و ازنظر علمی به‌جایی رسیدیم که دوشادوش پیشرفته‌ترین کشورها هستیم.

وی با اشاره به اینکه راه شهدا را گم نکنیم گفت: امروز فشارهای اقتصادی این گرانی‌های فلج‌کننده را دنبال می‌کنند که ملت ما را مجبور کنند در مقابل آمریکا تسلیم شود؛ من یقین دارم ملت عزیز ما علی‌رغم همه این توطئه‌ها می‌ایستند و راه خدا، انقلاب، امام و قرآن را به‌درستی دنبال می‌کند و با این‌گونه فشارها تسلیم نمی‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: ملت ایران فرزند انقلاب و پیروان راه عاشورا هستند، عاشورایی هستند و شعار «هیهات من نه ذل الله» یک شعار مقدس است مسلما این توطئه‌ها هم مانند دیگر توطئه‌ها با شکست روبرو می‌شود. اما ما باید هوشیار باشیم اولاً تزلزل پیدا نکنیم، ثانیاً مراقب باشیم فریب دشمن را نخوریم.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: دشمنان داخلی که امروز بر ما مسلط هستند دنبال این هستند که خیلی از آرمان‌ها توانمندی‌ها و ارزش‌ها را از ما بگیرند و ما را ناتوان و بی‌تفاوت بار بیاورند تا در مقابل آمریکا به سازش، تسلیم و کرنش بکشانند، باید با این وضع مقابله کنیم، در مقابل برخی از دولت مردانی که دنبال این هستند که ما را به سازش بکشانند و برجام شماره دو و سه چهار را به تصویب برسانند باید بایستیم.

وی افزود: در برجام اول مأموریتشان را خوب انجام دادند و فعالیت‌های هسته‌ای ما را متوقف کردند و به آمریکا خدمت بزرگی کردند، الآن برای انجام برنامه‌های دیگری که به آمریکا قول دادند دارند تلاش می‌کنند، باید مراقب باشیم، فریب نخوریم اجازه ندهیم خون شهدای ما این‌گونه به هدر برود و نقشه‌های دشمن اجرا شود.

nilkooh3314 1

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه برخی در داخل کشور به دنبال آن هستند که برجام را علیه آمریکا جلوه دهند که از آن خارج شد گفت: جنگ زرگری بین اروپا و آمریکا و برجامی ها آن‌هایی که به دنبال سازش با آمریکا هستند در جریان است؛ آمریکا از برجام رفت بیرون تا فشار را بر ایران تشدید کند، اروپایی‌ها در برجام ماندند تا دست و پای ایران را در زنجیر برجام نگهدارند تا مبادا یک‌وقتی ایران از برجام خارج شود و کاری کند که قبل از برجام انجام می‌داد، این‌ها هم این وسط ایستاده‌اند تا با یکسری نقشه، گرانی، نیرنگ و تورم افسارگسیخته راهی جز پذیرش برجام دوم را برای ملت باقی نگذارند؛ برجام دوم تجهیزات نظامی و موشکی ما را از بین می‌برد و ما را به تسلیم می‌کشاند تا دستمان بسته بشود مقابل فشارهایی که دشمن به ما وارد می‌کند.

به گفته وی برنامه و نقشه‌هایی که در برجام سه دنبال می‌کنند مسئله حقوق بشر است که همجنس بازی در ایران آزاد بشود؛ بهاییان به‌عنوان یک مذهب شناخته شوند؛ مسائل فحشا و فساد و بی‌حجابی در کشور اوج بگیرد.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما در قبال این‌چنین جریان‌هایی وظیفه سنگینی دارم نخستین گام آن شناخت راه امام و ایستادن بر راه امام است، شناخت راه شهدا و پیام شهدا که ملت ایران مقابل دشمنان تسلیم نشوند و تا آخرین نفر و آخرین نفس ایستادگی کنند است.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: امام خمین (ره) می‌فرمایند: کسانی می‌توانند تا آخر با ما باشند که درد فقر را چشیده باشند؛ مبادا یک‌وقت راه را گم کنیم و به‌جای همراهی با مردم مستضعف به دنبال زور مدارها  اشرافی‌ها برویم و اشرافی گری را در جامعه رواج دهیم و حق مستضعفین به‌کلی در جامعه ضایع شود؛ وظیفه ما دفاع از خط امام و خط شهدا است.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در پایان از مردم و مسئولین شهرستان گالیکش خواست: کسانی که قدرت و توانایی دارند در این برهه از زمان بهترین راه کمک کردن به مستضعفین است.

شایان ذکر است یادواره 12 شهید والامقام روستای قلی تپه به مراسم مداحی و پذیرایی به صرف شام دنبال شد.

nilkooh3314 1

nilkooh3314 1

nilkooh3314 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :