مسئول نمایندگی سپاه رامیان گفت: شهدای ما معلمینی بودند که با عمل خود به جامعه درس دادند و ما هر آنچه داریم مرهون و مدیون خون شهدا هستیم.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام عبدالحمید یازرلو در یادواره شهدای فرهنگی شهرستان گالیکش خطاب به دانش‌آموزان گفت: تمثال شهدایی که می‌بینید از پشت همین میزهایی که شما آمدید به این محفل؛ رفتند مقابل رژیم بعث ایستادگی کردند و جان خود را فدا کردند تا من و شما در امنیت و آرامش درس بخوانیم.

nilkooh3312 1

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که مسئولین مدارس باید به جد پیگیر باشند و بهانه هم نیاورند آشنایی دانش‌آموزان با سیره و روش شهدا است.

حجت‌الاسلام یازرلو اضافه کرد: شهدای ما معلمینی بودند که با عمل خود به جامعه درس دادند و ما هر آنچه داریم مرهون و مدیون خون شهدا هستیم.

وی تصریح کرد: شهدای ما بودند که با خون خود درخت انقلابی که ثمره آن را می‌بینیم آبیاری کردند؛ در این راه بیش از 36 هزار دانش‌آموزان را تقدیم انقلاب کردیم؛ مقابل تک‌تک این‌ها مسئول هستیم.

مسئول نمایندگی سپاه رامیان با اشاره به اینکه شهدای ما دارای تزکیه نفس بودند گفت: انسانی که مدارج علمی داشته باشد و تزکیه نداشته باشد مدارج علمی بدرد او نمی‌خورد.

به گفته وی شهدا برای حفظ دین، اسلام و انقلاب از تمامی هستی خود گذشتند؛ انقلاب ما به نام دین بود به همین دلیل امام (ره) می‌فرمایند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد. می‌فرمایند ما به خاطر اسلام و دین قیام کردیم.

وی با اشاره به اینکه بزرگی به سواد و سن نیست افزود: برخی درعین‌حالی که ازلحاظ علمی و سواد کمی داشته باشند اما بزرگ هستند و خیلی هم مدارج علمی دارند و ازلحاظ سنی سنشان زیاد است اما متأسفانه بزرگ نیستند؛ بزرگ‌مردان کوچک مانند شهید فهمیده‌ها و شهدای دانش‌آموز بودند؛ تا جایی که امام (ره) می‌فرمایند رهبر ما نوجوان 13 ساله‌ای است که نارنجک به کمر می‌بندد و خود را به زیر تانک می‌اندازد.

nilkooh3312 1

حجت‌الاسلام یازرلو اضافه کرد: عزیزانی که نام خاطره شهدا را زنده نگه می‌دارند راه شهدا را ادامه می‌دهند بزرگ هستند؛ این‌هایی که به‌نظام و آرمان‌های انقلاب بها می‌دهند بزرگ هستند.

وی اظهار داشت: ما مدیون و مرهون نوجوانانی همچون شهید والا زاده‌ها هستیم که برای حفظ و حراست از نظام و دین این‌گونه مایع می‌گذارند نه برخی که برای حضور در شهدا هم وقت نمی‌گذارند؛ اما داعیه‌دار این هستند که می‌خواهند خدمت کنند.

مسئول نمایندگی سپاه رامیان گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم که به برکت خون و نام و یاد شهدا حاصل‌شده است؛ مقام معظم رهبری می‌فرمایند زنده نگه‌داشتن نام و یا شهدا کمتر از شهادت نیست.

حجت‌الاسلام یازرلو افزود: اسطوره‌های ما شهدا هستند که ره صدساله را یک‌شبه پیمودند؛ این‌ها هستند که باید باقی بمانند و این‌ها هستند که باید سیره و روش آن‌ها را رواج بدهیم؛ اما برخی از ما در این حوزه آشنایی نداریم.

وی تأکید کرد: شهدای دانش‌آموز ما علم را با عمل آمیخته کردند؛ شهدای دانش‌آموز در جبهه هم درزمانی که وقت‌گیر می‌آوردند درس می‌خواندند؛ این‌همه پیشرفتی که در کشور داریم به برکت خون شهدا است.

شایان‌ذکر است شهیدان «محمدرضا داودی»، «رحیم کریمی»، «قربان خسروی»، «اسماعیل صدیقی عطار» و «حبیب‌الله تمرتاش» شهدا فرهنگی شهرستان گالیکش هستند.

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

nilkooh3312 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :