رئیس شبکه بهداشت گالیکش در جمع کارکنان سپاه گفت: برنامه غذایی مناسب به همراه ورزش کردن دو عامل پیشگیری از بیماری‌ها است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " دکتر حسن رحیم زاده در کلاس پیشگیری از بیماری‌های خاص در خصوص بیماری دیابت گفت: دیابت یکی از چهار بیماری غیر واگیر شایع در جهان و ایران است و نحوه تغذیه، نقش مهمی در افزایش خطر ابتلا به این بیماری دارد.

وی افزود: پیروی از یک برنامه غذایی مناسب شامل مصرف سبزی‌ها و میوه‌ها، حبوبات، نان و غلات سبوس‌دار و همچنین لبنیات کم‌چرب در اندازه مناسب باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت گالیکش گفت: علاوه بر عوامل ارثی، اضافه‌وزن و چاقی نیز در ابتلا به دیابت نقش دارد و پیشگیری از اضافه‌وزن و چاقی می‌تواند شانس ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

به گفته وی، برای پیشگیری از اضافه‌وزن و چاقی و دیابت باید مقدار غذای مصرفی به‌اندازه نیاز مصرف شود، در مقابل دریافت‌های غذایی بیش‌ازحد نیاز به‌ویژه مصرف زیاد مواد قندی خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند.

رحیم زاده افزود: دریافت انرژی روزانه بیش از مقدار موردنیاز نیز منجر به تجمع چربی در بدن و مقاومت انسولینی شده و خطر ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می‌دهد.

وی یکی از آسیب‌های بزرگ در بیماران را رجوع به غیر متخصصین و گوش دادن حرف‌های غیر کارشناسانه دانست و این موارد را یک آسیب بسیار خطرناک دانست که حتی جان افرادی را به خطر انداخته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گالیکش، بهترین روش برای از بین بردن بیماری‌های خاص را رجوع به متخصصین بهداشت و درمان دانست تا بیماری از این طریق بتواند درمان و ریشه‌کن شود.

رحیم زاده به کارکنان سپاه، انجام دادن آزمایش خون در هرسال یک‌مرتبه را توصیه کرد تا بتوانند کارکنان از اوضاع جسمانی خود باخبر باشند و تا کارکنان بتوانند جلوی بیماری‌های خاص را هر چه زودتر بگیرند.

وی در پایان افزود: چه برای پیشگیری از بیماری قلبی، دیابت یا هر بیماری دیگری باید سالم غذا بخورید، ازاین‌رو، رژیم غذایی شما باید سرشار از میوه‌ها، سبزی‌ها، فیبر، و پروتئین‌های سالم باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :