گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ کاروان عطر محافل قرآنی در فجر انقلاب اسلامی هم‌زمان با ایام دهه فجر در شهرهای استان گلستان در حال اجرا است این گروه شب گذشته در مسجد جامع گالیکش میهمان مردم این شهرستان بودند.

به گزارش" پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " شب گذشته در مسجد جامع شهر گالیکش مردم این شهرستان میهمان کاروان عطر قرآن در فجر انقلاب بودند.

در این مراسم سالاری از قاریان استانی و اسپیدانی از قاریان کشوری به تلاوت آیاتی از قرآن مجید پرداختند و گروه تواشیح مکتب المهدی گنبد نیز اجرای برنامه داشتند.

nilkooh3308 1

امام‌جمعه گالیکش در این مراسم گفت: از قرآن می‌توانیم به‌عنوان داروی شفابخش و بزرگ‌ترین معجزه پیامبر گرامی اسلام نام ببریم.

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری افزود: هر آنچه تا روز قیامت نیاز داریم و باید آن‌ها را برای خودمان و جامعه فراهم کنیم در قرآن مجید است.

وی گفت: قران نسخه‌ای شفابخش برای کسانی است که می‌خواهند با جهل، کبر، غرور، حسد، نفاق، اختلافات، دنیاپرستی و ... مقابله کنند است؛ برای همه این‌ها فرمودند به قرآن مجید متوسل شوید.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: کسی که با قرآن سخن بگوید اهل صدق و راست‌گویی است و کسی که به قرآن مجید عمل کند گوی سبقت را از دیگر خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: قرآن برای همه زمان‌ها نازل‌شده است و در هرزمانی باید به آن پناه ببرید.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به اینکه دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه (س) مصادف شده است گفت: انقلاب ما به رهبری امام خمینی (ره) بر اساس عمل به دستورات دین مبین اسلام و عمل به آیات و روایت به پیروزی رسید و بنانهاده شد.

به گفته وی، 40 سال قبل در کنار هم انقلاب را به پیروزی رساندیم؛ از آن زمان تاکنون هرچند چالش‌ها، بحران‌ها، فتنه‌ها و مشکلات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی زیادی را داشتیم و هرچند دشمنان نمی‌خواستند؛ انقلاب امروز به چهل‌سالگی، بلوغ و پختگی خود رسیده است.

امام‌جمعه گالیکش بیان داشت: دشمنان نمی‌خواهند عظمت ایران اسلامی را مشاهده کنند و هرروز با هر نام، دسیسه و شیطنتی به دنبال بر هم زدن وحدت کشور ما که حول محور ولایت اداره می‌شود هستند.

وی اظهار داشت: امروزه هم دشمنان به دنبال آن هستند حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را کمرنگ نشان دهند اما مردم ما بااینکه می‌دانند با توجه به اینکه حفظ نظام و جمهوری اسلامی ایران از اوجب واجبات در راهپیمایی عظیم 22 بهمن‌ماه شرکت خواهند کرد.

در پایان این مراسم قید قرعه به 20 نفر کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس از سوی امام‌جمعه، فرماندار، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای اسلامی شهر گالیکش اهدا شد.

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

nilkooh3308 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :