مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تاکنون بیش از 15 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل روستایی ارزان‌قیمت به 300 طرح با ایجاد 355 شغل به شهرستان گالیکش تخصیص‌یافته است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " سعید مازندرانی در آیین متمرکز افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی و اشتغال‌زایی شهرستان گالیکش گفت: گلستان یکی از استان‌هایی بود که پس از انتزاع از استان مازندران به‌نوعی یک گپ (شکاف) تاریخی در بحث صنعت را در استان مشاهده می‌کنیم.

123aaaakhjfdyuiyk

وی افزود: پیش‌ازاین تأکید گلستان بیشتر کشاورزی بود؛ زمین‌های کشاورزی خرد شد و بین وراث تقسیم شد و متأسفانه باعث شد اشتغال در این بخش بسیار کم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم در بحث گردشگری نی پیش‌ازاین ضعیف بود؛ مازندران و گیلان استان‌های بودند که مسافرین زیادی را جذب می‌کردند؛ از آن‌طرف هم استان خراسان رضوی مسافرین ما را می‌برد و ماندگاری مسافر در گلستان بسیار کم بود.

مازندرانی افزود: دولت پیگیر قضایا بود و در این حوزه وقت صرف کرد و زحمت کشید و یکی از طرح‌های بسیار خوبی که در حال اجرا است؛ یک و نیم میلیارد دلار از پول‌های صندوق توسعه ملی در اختیار روستاییان قرارگرفته که از بیش از 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات ویژه روستاییان در این حوزه است که بخشی از آن به حوزه گردشگری تخصیص داده‌شده است.

به گفته وی گلستان از این تسهیلات سهم 162 میلیارد تومانی در مرحله اول داشت؛ اما خوشبختانه بیش از 242 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با سود بین 4 الی 6 درصد در گلستان جذب کردیم و تاکنون توانستیم 150 درصد عملکرد در این حوزه داشته باشیم.

مدیرکل تعاون گلستان اضافه کرد: توانستیم در قالب طرح‌های روستایی به بیش از 3 هزار و 500 متقاضی تسهیلات پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین تاکنون بیش از 15 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به 300 طرح با ایجاد 355 شغل به شهرستان گالیکش تخصیص‌یافته است.

مازندرانی گفت: در بخش مشاغل خانگی در سال 95 و 96 سالی یک میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی برای اختصاص به سرپرستان خانوار استانی اختصاص داده می‌شد اما از اواخر 96 تاکنون بیش از 47 میلیارد تومان در اختیار افراد جویای کار گلستان قرارگرفته است؛ افرادی که خود توانستند با گرفتن تسهیلات برای خود ایجاد اشتغال داشته باشند.

به گفته وی بیش از 2 میلیارد تومان از این تسهیلات توسط شهرستان گالیکش جذب‌شده است و برای بیش از 200 نفر هم اشتغال خانگی ایجاد کرده است.

وی تعهد اشتغال سال جاری شهرستان گالیکش را هزار و 50 نفر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه 976 نفر تاکنون در این حوزه مشغول به کارشده‌اند.

وی یادآور شد: نگاه و توجه مسئولان ارشد کشوری از شهرهای کلان به محیط‌های مرزی و محروم متمرکزشده و امید داریم بتوانیم فعالیت‌های خوبی را در این بخش انجام دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :