قتل‌عام درختان در آموزش‌وپرورش گالیکش روندی که سالانه ادامه دارد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " روز گذشته مطلبی در خصوص قتل‌عام درختان در آموزش‌وپرورش گالیکش در کانال خبری نیلکوه منتشر شد: طی روزهای اخیر متأسفانه خبر قطع قریب به ۱۰ درخت در مدرسه شهید مطهری گالیکش منتشر شد؛ موضوعی که هرساله در مدیریت آموزش‌وپرورش گالیکش شاهد آن هستیم...

حال تنها ۲ درخت برای سایه‌بان خودروهای معلمین این مدرسه نگه‌داشته شده است...

سال گذشته نیز خبر قطع چندین درخت مدرسه شهید منوچهری روستای میرزاپانگ گالیکش در آستانه روز درخت‌کاری در تمامی خبرگزاری‌ها و اخبار ۲۰:۳۰ منتشرشده بود... (قطع درختان حیاط مدرسه روستای میرزاپانگ به علت نامشخص)
حال چگونه است که در بسیاری از کشورها برای حفظ تنها یک اصله درخت برنامه‌ریزی مدیریتی و عمرانی تغییر می‌کند اما در گالیکش ...

مدیریت آموزش‌وپرورش گالیکش در پاسخ به خبر درج‌شده در سایت و کانال خبری نیلکوه شهرستان اعلام می‌دارد که:

_ در آموزش‌وپرورش و مدارس نه‌تنها دنبال "قتل‌عام " درختان نیستند، بلکه همه‌ساله تعداد زیادی نهال باهمت معلمان و دانش آموزان غرس می‌شود. حتی در مواردی مثل دبیرستان شهید صباغیان، تلاش بر آن است که حتی‌المقدور باوجود ساخت‌وساز، درختان حفظ شوند.

_ احیاناً اگر قطع درخت یا تنه‌ای اتفاق افتاده، با کسب مجوزهای قانونی، توصیه‌های اداری، و در جهت حفظ جان دانش آموزان و همکاران بوده است.( با توجه به اقلیم خاص گالیکش ازجمله "وزش بادهای شدید")

_ در مورد قطع درختان مدرسه شهید منوچهری میرزاپانگ، دقیقاً بحث حفظ جان و خطرآفرین بودن آن‌ها بوده است؛ که تمام مراحل قانونی آن توسط مدیر آموزشگاه انجام‌شده بود.

_ و قطع 5 تنه درخت – نه 10 اصله درخت – توسط آموزشگاه" شهید مطهری" نیز در راستای حفظ "امنیت جانی، توصیه و تأکید بازدیدکنندگان استانی" و با رعایت مراحل قانونی انجام‌شده است.

شکی نیست که مجموعه مدارس، حافظ و دوستدار طبیعت، محیط‌زیست و به‌ویژه درختان هستند.

پاک‌سازی پارک ملی گلستان، جنگل لوه و ...، شرکت در خاموش کردن جنگل‌ها و کاشت درخت همه‌ساله، دلیلی بر این گفتار است.

ضمن اینکه اگر این اقدام و یا اقدام‌های شبیه آن صورت نگیرد، در صورت بروز حادثه حتماً بی‌تفاوتی آموزش‌وپرورش نقل محافل و رسانه‌ها خواهد بود.

nilkooh3273 1

nilkooh3273 1

nilkooh3273 1

nilkooh3273 1

nilkooh3273 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :