امام‌جمعه گالیکش گفت: پس از انتخابات باشکوه سال 88 دشمنان این نظام با چراغ سبزی که بدبخت‌های داخلی به آن‌ها نشان دادند فتنه 88 را رقم زدند که مانند زهری در کام مردم‌سالاری دینی بود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: انسانی که باتقوا است هیچ‌گاه مغلوب خواسته‌های خود و دیگران نمی‌شود.

وی ضمن تبریک فرارسیدن یوم‌الله حماسه 9 دی‌ماه به ملت با بصیرت ایران اسلامی و نمازگزاران گفت: گرامیداشت 9 دی‌ماه و لزوم بصیرت افزایی این روز در جامعه که به‌روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام‌گذاری شده است بسیار حائز اهمیت است.

خطیب جمعه گالیکش افزود: پس از انتخابات باشکوه سال 88 دشمنان این نظام با چراغ سبزی که بدبخت‌های داخلی به آن‌ها نشان دادند؛ فتنه 88 را رقم زدند که مانند زهری در کام مردم‌سالاری دینی بود.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: هرچند این فتنه بسیار سنگین و سخت بود و بیش از 8 ماه هم‌زمان برد اما مردم انقلابی ایران اسلامی در نهم دی‌ماه سال 88 امنیت و آرامش واقعی را به جامعه برگرداندند.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: حوادث عاشورای 88 رسواکننده جریان تزویر و فریب بود؛ کسی فکر نمی‌کرد و تصور نمی‌شد باگذشت 13 قرن از قضیه دل‌خراش واقعه عاشورای حسینی عده‌ای با نماد سبز علوی رفتار امویان را تکرار کنند و در مقابل ارزش‌های الهی و حسینی بایستند.

اما جمعه گالیکش تصریح کرد: حماسه 9 دی‌ماه سال 88 ماندگارترین تجلی حضور مردم در دفاع از نظام اسلامی است.

به گفته وی؛ تدابیر مهمی مقام معظم رهبر در این رابطه داشتند؛ به‌عنوان فردی که فرمانده‌ای اردوگاه را بر عهده داشتند؛ جانانه در مقابل دفاع از ملت انقلاب و ارزش‌ها ایستادند و گام‌های مهمی در این رابطه برداشتند؛ مدارا و جذب حداکثری، ایستادگی در پای حقوق ملت و نظام اسلامی و بصیرت بخشی و روشنگری و اقناع‌سازی افکار عمومی ازجمله این گام‌ها بود.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه حماسه 9 دی‌ماه درس‌ها و عبرت‌های زیادی برای جامعه کنونی ما داشته و دارد گفت: چون مواردی که مطرح شد ریشه در دین داشت باعث شد حماسه 9 دی شکل بگیرد؛ استفاده از این درس‌ها و عبرت‌ها فرازمانی و فرا مکانی است؛ می‌توانیم در شرایط فعلی هم برای حل مشکلاتمان از این نسخه استفاده کنیم.

امام‌جمعه گالیکش گفت: نهادینه بودند نظام سیاسی و رهبری دینی در جامعه ایران، نقش انسجام بخش و ثبات دهنده ارزش‌های دینی در ایران اسلامی، رشد سیاسی جامعه ایران و اولویت داشتن منافع ملی برای آنان و بیگانه‌ستیزی و فرصت بودن حمایت بیگانگان از یک حرکت فتنه‌گر ازجمله درس‌ها و عبرت‌های حماسه نهم دی‌ماه است.

وی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی در نهمین سالگرد یوم‌الله حماسه نهم دی‌ماه با حضور گسترد و معنادار خود یک‌بار دیگر دهان همه فتنه‌گران داخلی و خارجی را خرد خواهند کرد.

خطیب جمعه گالیکش گفت: مردم با بصیرت شهرستان گالیکش که در انقلاب از دیگران سبقت گرفتند و شهرستان ما و منطقه ما قدمگاه مبارک و نورانی مقام معظم رهبری بوده و هست در برنامه نهم دی‌ماه و سالگرد واقعه 12 سال 57 گالیکش حضور گسترده و معنا دری خواهد داشت و یک‌بار دیگر با اهداف مقدس بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری و شهدا بیعت خواهیم کرد.

وی با اشاره تأخیر دوهفته‌ای رییس‌جمهور برای ارائه لایحه بودجه سال 98 به مجلس گفت: امروزه اگر دقت کنید قدرت خرید مردم کاهش‌یافته است. مردم در تهیه مایحتاج اولیه زندگی خود با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده‌اند. این برای دولت بسیار بد است.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: وضعیت اقتصادی دهک‌های پایین جامعه و افزایش شکاف طبقاتی خیلی نگران‌کننده است. در حدی که برخی از مردم در معرض سقوط به فقر مطلق هستند.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: ما انقلاب نکردیم که مردم گرسنه بمانند و با گرانی روبرو شوند؛ اختصاص سبد غذایی خبر خوشایندی برای مسئولان نیست؛ اولاً این را به همه نمی‌دهند؛ ثانیاً وضعیت کشور ما باید بهتر از این‌ها باشد.

خطیب جمعه گالیکش افزود: اگر مدیریت‌ها درست شود و جلوی انحرافات را بگیرند این‌گونه نمی‌شود؛ مگر قحط و رجال است که هر چه فتنه‌گر را بر سرکار آورده‌اید که وضعیت کشور این‌گونه شود. مدرسه پیرمردها را تعطیل کنید، فتنه‌گرها را از بدنه دولت بیرون برانید.

وی گفت: اعدام سلطان قیر و سکه و سلطان‌های دیگری که خون مردم را به شیشه کرده‌اند کار خوبی است؛ اما اجازه ندهید کار به اینجا برسد؛ دولت‌مردان بیایند دست قوه قضاییه را بگیرند.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: نمایندگان مجلس در بحث بودجه بیایند و کار کارشناسی شده انجام بدهند؛ مردمی آبرومندی در کشور داریم که نون شبشان را ندارند آیا مسئولینی که حقوق نجومی می‌گیرند راضی می‌شوند یک ماه حقوقشان به تأخیر بیفتد؛ سیاسی‌کاری نباید بشود؛ اقتصاد مقاومتی در برنامه بودجه باید مدنظر باشد؛ از بازی‌های جناحی و حزبی باید در تقسیم بودجه پرهیز شود، بودجه نیازمند شفافیت دقت و چابکی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :