مدیر جهاد کشاورزی گالیکش در حاشیه بازدید از کشت پاییزه گالیکش به همراه فرماندار این شهرستان گفت: 17 هزار هکتار از اراضی کشاورزی گالیکش زیر کشت پاییزه محصولات کلزا و گندم رفته است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " سید حمزه موسوی در حاشیه بازدید از مزارع کشت پاییزه، کلزا و گندم روستای آق قمیش از توابع بخش لوه شهرستان گالیکش گفت: در سال زراعی جاری، از مجموع ۳۲ هزار هکتار اراضی باغی و زراعی در شهرستان گالیکش، سطح زیر کشت گندم نزدیک به ۱۱ هزار هکتار و محصول کلزا نیز در حدود ۶ هزار هکتار است.

nilkooh3254 1

وی افزود: گندم و کلزا، از محصولات کشاورزی شاخص در این شهرستان است و شامل طرح خرید تضمینی دولت هم است، که در سال جاری نیز عملیاتی شده است.

موسوی گفت: نوع ارقام بذور کاربردی در غالب اراضی شهرستان، در زمین‌های دیم، رقم کوهدشت و در اراضی آبی از نوع N8720 (احسان)، مروارید و لاین ۱۷ است.

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش گفت: خرید محصولات کشاورزان در سال زراعی جاری بر اساس ثبت سامانه بهره‌برداران انجام خواهد شد.

وی افزود: کشاورزان شهرستان، برای هماهنگی و تسهیل در خرید تضمینی محصولات، با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، نسبت به ثبت سبز محصولات گندم، جو و کلزای خود در اسرع وقت اقدام کنند.

گفتنی است، کلزا گیاهی با کاربرد خوراکی است، که در شرایط مساعد دمایی، رطوبتی و مناطق معتدل رشد می‌کند و دارای طیف نسبتاً وسیعی از سازگاری اقلیمی است و از مرغوب‌ترین دانه‌های روغنی بشمار می‌رود. این گیاه سبب حفظ و افزایش کیفیت و حاصلخیزی خاک و کنترل علف‌های هرز می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :