فرماندار گالیکش گفت: رویکرد ما رویکرد فرهنگی - آموزشی است. شرط ما با سرمایه‌گذار؛ حل یکی از مشکلات شهرستان گالیکش است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در هشتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش گالیکش در محل دفتر مدیریت آموزش‌وپرورش این شهرستان گفت: رکن اصلی توسعه هر کشور آموزش‌وپرورش است و باید نگاه ویژه‌ای به این حوزه شود.

nilkooh3251 1

وی افزود: اگر بتوانیم زیرساخت آموزش‌وپرورش را توسعه دهیم، کل کشور توسعه پیدا خواهد کرد. تمام ادارات به کمک آموزش‌وپرورش بیایند و ما در آینده شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

مایلی اظهار کرد: برای اجرای طرح ایران مهارت در آموزشگاه‌های سطح شهرستان از ظرفیت خیرین استفاده شود.

وی یادآور شد: به مناسبت هفته شورای آموزش‌وپرورش، ادارات در سربرگ نامه‌های خود از متنی با این موضوع استفاده می‌شود.

فرماندار گالیکش بیان کرد: اعضای شورای آموزش‌وپرورش شهرستان همچون گذشته در مدارس حضور فعال و مشارکت داشته باشند.

وی تأکید کرد: شعار "افتخار به گذشته، امید به آینده" چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید در شهرستان عینیت پیدا کند.

مایلی خاطرنشان کرد: بخشداران برای مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی در جهت رفع مشکلات مدارس روستاها اهتمام ورزند.

وی خاطرنشان کرد: به‌زودی امکانات جدیدی برای آموزش‌وپرورش شهرستان تهیه خواهد شد. رویکرد ما رویکرد فرهنگی - آموزشی است. شرط ما با سرمایه‌گذاران؛ حل یکی از مشکلات شهرستان گالیکش است.

nilkooh3251 1

مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش نیز در این جلسه گفت: طرح ایران مهارت و آموزش فرهنگ کار، مهارت‌آموزی و کارآفرینی در مدارس شهرستان برگزار می‌شود و هر کلاس درس باید 20 ساعت گذرانده شود.

وی بیان کرد: ساختمان خوابگاه شبانه‌روزی ینقاق با جمع‌آوری مدارس شبانه‌روزی بلااستفاده مانده است؛ پیشنهاد ما آن است به‌عنوان فضای اقامتی ثابت در طول سال برای خانه معلم و اردوگاه دانش‌آموزی شهرستان از آن استفاده شود.

خسروی در خصوص مشکلات مدارس این شهرستان گفت: با توجه به اینکه در اعتبارات، مشکلات زیادی وجود دارد و در بازدید مدارس به همراه مسئولین که رفته‌ایم، بحث سیستم گرمایشی چند مدرسه را از 16 مرداد با اداره کل آموزش‌وپرورش و نوسازی مدارس استان مکاتباتی صورت گرفته است و پیگیر بوده‌ایم. مقداری تجهیزات گرمایشی برای مدارس به دستمان رسیده است.

مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش با اشاره به نزدیک شدن هفته شورای آموزش‌وپرورش (24 تا 30 دی‌ماه)، حضور اعضای شورا در مدارس، نصب بنر توسط شهرداری در سطح شهر، انجام مسابقات دانش‌آموزی، پیام فرماندار، درج شعار هفته شورا در سربرگ ادارات را ازجمله برنامه‌های مدنظر در این هفته عنوان کرد.

امام‌جمعه گالیکش نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه وجدان کاری و اهمیت آن در کارها گفت: اگر بحث وجدان کاری به نحو احسنت انجام شود، خیلی از مشکلات را نخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری با اشاره به سخنانی از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) افزود: اولین علامت در بحث وجدان کاری، صحیح انجام دادن آن است، به نقل از سخنان ائمه، وجدان کاری، ثواب کار را 700 برابر می‌کند.

وی به برگزاری نماز جماعت در آموزش‌وپرورش و مدارس با حضور امام‌جمعه، فرماندار و مدیر آموزش‌وپرورش و توجه جدی به قرآن و مسائل تربیتی تأکید کرد و پیشنهاد استفاده از امام جماعت در مدیریت آموزش‌وپرورش را مطرح کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :