برای گرامیداشت واقعه 12 دی سال 57 شهرستان گالیکش برنامه‌ریزی‌شده است تا برنامه‌ای در تراز ملی برگزار شود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان گالیکش اظهار داشت: از زمان تصدی کرسی فرمانداری گالیکش فارغ از موضوعات سیاسی رویکردهای توسعه، سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی را در این شهرستان دنبال کردیم تا با نقاط قوت و توانمندی گالیکش این شهرستان را به جایگاه و منزلت خوب برسانیم.

وی افزود: شهرستان گالیکش با توجه به موقعیت جغرافیایی و تفرجگاه شهری به‌عنوان نگین استان گلستان مطرح است.

مایلی گفت: گالیکش به‌عنوان قطب گردشگری با پوشش گیاهی بسیار خوب ازجمله پارک ملی گلستان به‌عنوان یک ذخیره‌گاه زیست‌کره و بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه ژنتیکی کشور تلقی می‌شود. اگر نتوانیم از این اقلیم حفظ و سیانت کنیم؛ حیات‌وحش خودمان را از دست خواهیم داد.

به گفته وی نیمی از گونه‌های گیاهی و جانوری کشور در پارک ملی گلستان قرار دارد.

فرماندار گالیکش گفت: به سمتی می‌رویم که گالیکش را به‌عنوان مرکز گردشگری تعریف کنیم، یکی از ملزومات آن همراهی رسانه‌ها است که پای‌کار بیایند تا شهرستان را به جایگاه خود برسانند.

nilkooh3250 1

احداث بازارچه کارآفرینی مطالبه بانوان گالیکش

فرماندار گالیکش گفت: طی سه ماه گذشته سه جلسه هم‌اندیشی با بانوان شهرستان تشکیل‌شده است؛ این جلسات با بانوان کارآفرین، احزاب و تشکل‌ها بوده و نظرات و مطالبات این حوزه احصا شده است.

وی افزود: راه‌اندازی بازارچه کارآفرینی مطالبه بانوان گالیکش است؛ به دنبال راه‌اندازی آن هستیم مکان آن دیده‌شده است. 50 درصد از اعتبارات آن از منابع ملی و 50 درصد دیگر هم از منابع استانی دیده‌شده است.

مایلی گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال یکی از رویکردهای فرمانداری فراخوان و استفاده از سرمایه‌گذارانی است که بتوانند در بعد زیرساختی و اشتغال شهرستان تحولی ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه قالب کاربری شهرستان گالیکش کشاورزی و دامداری است گفت: بیشتر سرمایه‌گذاران جذب‌شده در این دو بخش است. طی 2 ماه گذشته کلنگ مزرعه پرورش 40 رأس است در روستای آق قمیش از توابع بخش لوه شهرستان گالیکش به زده شد و طی 2 سال ظرفیت آن به 200 رأس افزایش خواهد داشت.

فرماندار گالیکش افزود: احداث مزرعه 4 هکتاری پرورش 5 هزار رأسی دام سنگین از نوع هلشتاین نیز در گالیکش در حال نهایی شدن است.

به گفته مایلی، با نهایی شدن این طرح‌ها به دنبال تقویت اشتغال‌زایی و سوق دادن دامداری سنتی به مکانیزه و صنعتی هستیم.

nilkooh3250 1

گرامیداشت واقعه 12 دی سال 57 شهرستان گالیکش در تراز ملی برگزار شود

فرماندار گالیکش گفت: در تصمیم‌گیری‌ها از ظرفیت تمامی احزاب، گروه‌های، تشکل‌ها و ... استفاده خواهد شد؛ چراکه اعتقادداریم برای توسعه جامعه باید به این سمت حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در آستانه 9 دی و 12 دی‌ماه و دهه فجر قرار داریم گفت: برنامه‌های خوب و متنوعی قرار است در این ایام در گالیکش برگزار کنیم؛ به‌تمامی ادارات، نهادها و شهروندان اعلام‌شده تا حضور حداکثری و باشکوه در روز نهم دی‌ماه داشته باشند.

مایلی اظهار داشت: برای گرامیداشت واقعه 12 دی سال 57 شهرستان گالیکش برنامه‌ریزی‌شده است تا برنامه‌ای در تراز ملی برگزار شود؛ در این راستا از سخنرانان ملی، مجریان بنام صداوسیما و مداحان بنام تهران استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: در دهه مبارک فجر امسال نیز به دنبال آن هستیم چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را با برگزاری مراسم‌های فاخر و منحصربه‌فردی گرامی بداریم.

دهکده گیاهان دارویی دغدغه شهر صادق‌آباد

فرماندار گالیکش گفت: یکی از مواردی که در گالیکش دنبال می‌شود احداث دهکده گیاهان دارویی است که شهروندان صادق‌آبادی در این خصوص دغدغه اشتغال دارند که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده غرفه‌هایی در دهکده گیاهان دارویی تعریف می‌شود تا از ظرفیت جوانان و مردم این شهر استفاده شود.

مایلی افزود: گردشگری شهری، کلینیک گل و گیاه، کشت گیاهان زراعی ازجمله کارکردهای دهکده گیاهان دارویی گالیکش است. با توجه به اقلیمی که در شهرستان حاکم است مکانی برای دهکده در نظر گرفته‌شده است بهترین مکان است که می‌تواند در بعد توسعه‌ای منطقه‌ای و استانی نقش‌آفرین باشد.

وی گفت: یکی از 3 شهرستان‌های طرح ترسیب کربن استان گلستان هستیم؛ گالیکش در سال 96 به‌عنوان شهرستان پایلوت اجرای طرح در بعد ملی تعریف‌شده است.

فرماندار گالیکش افزود: با توجه به کنشگران اجتماعی و ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی گالیکش وجود دارد امید است بتوانیم با کشت گیاهان مثمر در اراضی شیب‌دار از آب‌وخاک شهرستان سیانت کنیم.

nilkooh3250 1

بزرگ‌ترین میدان فروش خشکبار گلستان در گالیکش احداث می‌شود

فرماندار گالیکش گفت: بزرگ‌ترین میدان عرضه خشکبار گلستان با کاربری مختلف در وسعت 3 هکتار در گالیکش احداث می‌شود.

وی افزود: پروانه احداث این مرکز توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی اخذشده و این مجموعه به صورت فازبندی افتتاح و در بازه زمانی 3 ساله به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

سند چشم‌انداز شهرستان گالیکش نیاز به اصلاح دارد

فرماندار گالیکش گفت: سند چشم‌انداز شهرستان گالیکش نیاز به اصلاح ویژه دارد و به صورت جدی در دستور کار برای ویرایش، ارزیابی و تغییرات به‌روز آن قرار دارد. این شهرستان طرح جامع ندارد و در حال تهیه آن هستیم.

وی افزود: 4 روستا در این شهرستان فاقد لوله‌کشی آب شرب هستند و با تانکر آب‌رسانی می‌شوند و 2 روستا نیز در فصل گرما با کمبود آب مواجه هستند.

مایلی اضافه کرد: با در نظر گرفتن مبلغ سه میلیارد ریال اعتبار در سال 98 برای رفع مشکلات آب‌رسانی از طریق حفر یک حلقه چاه آب و تجهیز آن اقدام خواهد شد.

عقب‌نشینی شهر گالیکش طی 5 سال

فرماندار گالیکش از انجام عقب‌نشینی جاده اصلی و ترانزیتی گالیکش در یک پروسه زمانی 5 ساله خبر داد و گفت: این‌یک پروژه ملی است که اقدامات تهاتری آن از طریق شهرداری گالیکش در حال انجام است.

مالی اظهار داشت: 6 کیلومتر از مسیر 11 کیلومتری جاده روستای سیجان از محل اعتبارات سال 98 آسفالت می‌شود و در حال بررسی برای رفع مشکل جاده روستای کندسکوه نیز هستیم تا در آینده نزدیک نسبت به انجام آسفالت این مسیر نیز اقدام شود.

وی اعلام کرد: همچنین 13 کیلومتر از جاده بزرگراه گالیکش به تنگراه در ایام دهه فجر و یا تا پایان سال جاری به زیر بار ترافیکی حمل‌ونقل جاده‌ای خواهد رفت.

اشتغال‌زایی 343 نفر از محل تخصیص تسهیلات روستایی در گالیکش

فرماندار گالیکش همچنین از پرداخت مبلغ 140 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به 288 پرونده با اشتغال‌زایی 343 نفر در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: از 11 مورد پرونده معرفی‌شده به بانک‌های عامل، به هفت مورد مبلغ 13 میلیارد ریال با اشتغال‌زایی 12 نفر تسهیلات پرداخت شد.

مایلی همچنین گفت: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 91 تختخوابی گالیکش به جد پیگیری می‌شود، در تلاش هستیم تا دهه فجر امسال 7 دستگاه دیالیز به گالیکش تحویل داده شود.

فرماندار همچنین گفت: مجموعه تفرجگاهی، گردشگری و هایپر شهرستان به مساحت یک هکتار در روستای صادق‌آباد از توابع بخش لوه در دهه فجر امسال کلنگ زنی می‌شود.

وی افزود: این پروژه به صورت فازبندی افتتاح و ظرف مدت 2 سال به بهره‌برداری کامل می‌رسد که در رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال تأثیر به سزایی دارد.

رسانه یکی از ملزومت جوامع است

فرماندار گالیکش گفت: شهرستان گالیکش رنگین‌کمانی اقوام است که در کمال تفاهم و همدلی در کنار یکدیگر زیست می‌کنند؛ که آن را به فال نیک می‌گیریم.

وی گفت: رسانه یکی از ملزومت جوامع است، نقشی که رسانه‌ها در جامعه‌ایفا می‌کنند بسیار مهم و حیاتی است.

مایلی افزود: اخبار باید به‌گونه‌ای دسته‌بندی و انتشار داده شود که وقتی به دست مخاطب می‌رسد؛ مخاطبین بتوانند حس خوبی را از اخبار و مطالب، تعریف و تفسیر کنند؛ به‌نوعی امنیت اجتماعی روانی در جامعه با انعکاس اخبار صورت گیرد.

فرماندار گالیکش گفت: در اخبار باید جنبه عدالت و انصاف رعایت شود؛ سعی کنیم اخباری که در شهرستان شکل می‌گیرد ابتدا صحت‌وسقم آن بررسی شود؛ چون مخاطبین تمام مردم هستند باید با مستندات اقدام به انتشار اخبار کنیم.

وی گفت: رسانه‌ها باید اجازه نقد و چالش مسئولین را داشته باشند اما این نقد باید همراه با سازندگی باشد و رعایت انصاف در آن شده باشد؛ گزارشی که مبنای تخریبی داشته باشد برای هیچ فرد و جامعه‌ای پسندیده و زیبنده نیست.

فرماندار گالیکش تصریح کرد: رسانه‌ها به‌نوعی مغز فعال جامعه هستند و باید روزبه‌روز باعث تقویت و اعتمادسازی در جامعه شوند، هر چه اعتمادسازی بیشتر شکل بگیرد افزایش مشارکت مردم روزبه‌روز توسعه پیدا خواهد کرد که باعث توسعه پایدار شهرستان نیز خواهد شد.

مایلی گفت: با توجه به اینکه فعالیت‌های خوبی در شهرستان انجام می‌شود اما خروجی این اقدامات را در استان شاهد نیستیم و در حق مردم گالیکش اجحاف می‌شود و اخبار شهرستان آن‌گونه که باید در صداوسیمای مرکز گلستان انتشار داده نمی‌شود.

فرماندار گالیکش افزود: انتظار داریم اخبار شهرستان گالیکش بر روی آنت صداوسیمای مرکز گلستان برود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :