رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گالیکش گفت: مشوق‌های بیمه‌ای به کارگاه‌های که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را استخدام کنند داده می‌شود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین روان‌بخش در حاشیه بازدید از کارخانه فرآورده‌های لبنی لوه به خبرنگار نیلکوه گفت: طرح مشوق بیمه کارفرمایی برای کارگاه‌ها و مؤسسات مشمول طرح در صورت به‌کارگماری نیروی جدید و یا به‌کارگماری کارورزان طرح کارورزی برقرار می‌شود.

nilkooh3227 1

وی افزود: کارگاه‌های مشمول از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت 2 سال برخوردار می‌شوند که این حق بیمه از سوی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

روان‌بخش اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح از سوی دولت تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و کارآفرینان، ایجاد اشتغال از طریق ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش در خصوص شرایط کارگاه‌های مشمول این طرح گفت: کارگاه‌های خصوصی و تعاونی فعال تولیدی و خدماتی که دارای مجوز فعالیت معتبر از مراجع رسمی کشور باشند و دارای کد بیمه کارگاهی و حداقل دو نفر بیمه‌شده تأمین اجتماعی داشته باشند و در سامانه کارورزی اداره تعاون ثبت‌نام کرده باشند مشمول این طرح می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: نیروی کار جدید در این طرح دانش‌آموخته دانشگاهی بیکار دارای مدرک کارشناسی و بالاتر عنوان کرد و از مدیران کارگاه‌های شهرستان خواست به دفاتر کاریابی‌ها در شهرستان مراجعه تا نسبت به معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت 2 سال برخوردار شوند.

روان‌بخش خاطرنشان ساخت: گالیکش با بیش از 400 تعاونی در گرایش‌های مختلف اقتصادی و عضویت بیش از 5 هزار نفر نتوانسته سهم فراوانی در اقتصاد شهرستان داشته باشد و ما امیدواریم با بهره‌مندی از مدیران توانمند در تعاونی‌ها شاهد رشد و شکوفایی شرکت‌های تعاونی شهرستان باشیم.

nilkooh3227 1

nilkooh3227 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :