با حضور فرماندار گالیکش، بخشدار لوه، نماینده بخشداری مرکزی، مدیر جهاد کشاورزی و رئیس بانک کشاورزی و دیگر مسئولین شهرستان، کلنگ احداث مجموعه پرورش اسب ۴۰ سری «ستایش» با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در روستای آق قمیش از توابع بخش لوه این شهرستان به زمین خورد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " فرماندار گالیکش در این آیین اظهار کرد: شهرستان گالیکش این توانمندی را دارد که در زمینه‌های مختلف اقتصادی و سودآوری، میزبان حامیان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باشد و تا حد امکان شرایط حضور و فعالیت آنان را نیز فراهم و تسهیل کند.

حسین مایلی افزود: این مجموعه پرورش اسب، در قالب شرکت تعاونی و به ظرفیت ۴۰ سر اسب در زمینی به مساحت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع کلنگ زنی شد.

به گفته وی سرمایه‌گذاری اولیه این پروژه ۶۰ میلیارد ریال توسط سرمایه گزار تهرانی، در حومه روستای آق قمیش از توابع بخش لوه شهرستان گالیکش، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی افزود: با احداث این مزرعه ۱۰ نفر نیز در بحث اشتغال، در این مجموعه به‌کارگیری خواهند شد.

مایلی خاطرنشان کرد: مجموعه فرمانداری شهرستان گالیکش این آمادگی را دارد که با حمایت از سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنایع تولیدی و تبدیلی و غیره، سهم عمده‌ای در رونق اقتصادی، بهبود اشتغال و کسب‌وکار مردم این شهرستان داشته باشد.

گفتنی است سرمایه‌گذاری در بخش ایجاد و راه‌اندازی هتل و اقامتگاه گردشگری، گاوداری شیری، مرغداری گوشتی و تخم‌مرغی و بسته‌بندی، پروار‌بندی صنعتی و سنتی گوسفندی و کارخانه بازیافت پلاستیک در ناحیه صنعتی گالیکش از دیگر برنامه‌های اقتصادی مهم این سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.

شایان‌ذکر است مزرعه پرورش اسب امین در روستای عرب بوران گالیکش نخستین مزرعه پرورش این شهرستان است که قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین نژاد اسب ترکمن را پرورش می‌دهد.

nilkooh3225 13

nilkooh3225 13

nilkooh3225 13

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :