رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گالیکش گفت: امروز شاهد هستیم آمریکا با مدرن‌ترین تهدیدها کشور عزیزمان ایران را تحریم می‌نماید و این نشانه ضعف در دیپلماسی آن کشور دارد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسن رزاقی در جلسه پدافند غیرعامل گالیکش در محل اتاق اصناف این شهرستان گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری: پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است، از درون ما را مصون می‌کند، معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب‌وزوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.

وی افزود: تهدیدها عموماً به دودسته کلی طبیعی و غیرطبیعی تقسیم‌بندی شده و عموماً تهدیدهای طبیعی در قالب مدیریت بحران برنامه‌ریزی‌شده و تهدیدهای غیرطبیعی هم که منشأ انسانی داشته و بسته به شرایط زمانی و اهداف در نظر گرفته‌شده از سوی فرد، گروه و یا یک کشور متفاوت است.

رزاقی اضافه کرد: می‌بایست تهدید را شناسایی کرده و بسته به نوع تحریم و مدل و رویکردی که در آن طراحی‌شده مدل دفاعی آن بر اساس ابزار و امکانات متناسب آن طراحی و برنامه‌ریزی شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گالیکش اظهار داشت: با توجه شرایط حساس کنونی کشور که می‌بینید آمریکا با زیر پا گذاشتن توافق بین‌المللی نشان داد که غیرقابل‌اعتماد است و یک بی‌آبرویی دیپلماسی در جهان را از خود برجای گذاشت و به دلیل اینکه منافعی را در این توافق ندید بلکه متوجه این شد که با این توافق کشور ایران به لحاظ اقتصادی قدرتمند می‌شود و این تناقض آشکار با اهدافشان دارد از این توافق خارج شد.

رزاقی افزود: امروز شاهد هستیم آمریکا با مدرن‌ترین تهدیدها کشور عزیزمان ایران را تحریم می‌نماید و این نشانه ضعف در دیپلماسی آن کشور بوده و با فشار آوردن به ملت ایران از طریق جنگ اقتصادی و روانی می‌خواهد مردم را در مقابل نظام قرار داده و به اهداف شوم خود برسد ولی ملت ایران در یوم اله 13 آبان نشان دادند که مردم همواره پشت نظام و انقلاب‌اند و درم قابل استکبار می‌ایستند.

وی افزود: در این شرایط وظیفه هر حوزه به فراخور تهدیدهای که صورت گرفته می‌بایست برنامه‌ریزی نموده و در جهت خنثی نمودن تهدیدات برنامه مدونی داشته باشد.

رزاقی راهکارهای مقابله با این تهدیدها را در شناسایی به‌موقع تهدید و تعریف مدل دفاعی از آن دانست و شرط لازم آن نیز داشتن اطلاعات لازم و درست از زیرمجموعه خود است.

رییس اداره صمت گالیکش گفت: در حوزه شهرستان شناسایی و اطلاعات کامل از فروشگاه‌های بزرگ به‌عنوان ذخیره‌گاه‌های اصلی در تأمین اقلام اساسی موردنیاز مردم، شناسایی انبارها و ثبت در سامانه جامع انبارها جهت جلوگیری از احتکار و اختفا، رصد اقلام اساسی کالا و ذخیره‌سازی اطمینان‌بخش اقلام اساسی در شهرستان تا در شرایط بحران و تهدید با کمبود مواجه نگردیم.

وی اظهار کرد: وضعیت نانوایان و کارخانه‌های آرد نسبت به تجهیز دوگانه‌سوز شدن و استفاده از دیزل ژنراتور به‌عنوان تأمین برق در کارخانه آرد مورد تأکید است.

رزاقی گفت: رصد کالاهای سلامت‌محور بدون علامت استاندارد و به‌ویژه کالاهای قاچاق و عرضه سموم کشاورزی و نهال و انواع بذر کشاورزی بدون آرم علامت استاندارد و تأیید نشده در کشور، بایستی بازرسان و واحدهای صنفی حساس بوده و با برنامه‌ریزی لازم نسبت به این موضوع رسیدگی گردد.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت گالیکش گفت: مشاورین املاک نیز در خصوص فروش املاک و زمین‌های کشاورزی توسط افراد ناشناس بایستی حساس بوده و در صورت موارد مشکوک اطلاع‌رسانی به مراجع امنیتی انجام گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :