استاندار گلستان با بیان اینکه شهدای ۱۲ دی گالیکش از مظلوم‎ترین شهدای انقلاب هستند، گفت: شهدای ۱۲ دی سند افتخار و غیرت دینی جوانان منطقه هستند.

به گزارش نیلکوه، سید مناف هاشمی، در دیدار با مادر شهید سیاوش ناصری ازشهدای واقعه 12 دی گالیکش اظهارداشت: اجر مادران شهدا کمتر از خود شهیدان نیست. شهدا در خانواده پاک بزرگ شدند و از والدین خود در راستای فعالیت‌های دینی،مذهبی و ملی الهام گرفتند.

وی افزود: هر کسی به درجه رفیع شهادت نمی‌رسد. راه شهدا مسیر سختی است و خداوند به ما کمک کند تا بتوانیم در این مسیر گام برداریم.

اسرافیل وزیری مدیر کل بنیاد شهید گلستان در این دیدار اظهارداشت: شهید سیاوش ناصری در 12 دی 57 در حادثه خونین شهرستان گالیکش در سن 17 سالگی به شهادت رسیدند. پدر شهید، جانباز 30 درصد جنگ گنبدکاووس در 19 بهمن 57 بوده که به رحمت حق رفتند.

بیشتر بخوانید
یادواره شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برگزار شد

یادواره شهدای والامقام فصل پاییز و شهدای ترور اردبیل برگزار شد

یادواره ‌شهدای کرامت ــ مریوان| مقدم‌فر: امنیت مثال‌زدنی جمهوری اسلامی‌ مرهون خون شهدا به‌ویژه شهدای مظلوم امنیت است

مادر شهید سیاوش ناصری اظهارداشت: در سال 57 قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شهید سیاوش،پوستر،نوارکاست صدای امام خمینی ( ره) یین جوانان و مردمان انقلابی توزیع می کرد.

وی در توصیف یکی از خاطرات بیاد ماندنی شهید افزود: شهید در نمازهای خود دعا می‌کرد که نخستین شهید گنبدکاووس باشد. همیشه در هنرستان که تحصیل می‌کرد، نماز وحدت برگزار می‌کرد و به سبب فعالیت‌های انقلابی که داشت ساواک وی را شکنجه کرده بود.

میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان اظهارداشت: در یک هنرستان با شهید تحصیل می‌کردیم و سیاوش یک سال از من بزرگتر بود. شهید ناصری به سبب اخلاق خوبی که با همه دوست بود. این شهید به قدری در بین دانش‌آموزان محبوب بود که تا چندین ماه پس از شهادتش همه غمگین بودند.

در آستانه حادثه خونین 12 دی 57 شهرستان های گالیکش و گنبدکاووس، استاندار گلستان به همراه معاون خود، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، فرماندار ویژه گنبدکاووس و برخی مسئولان شهرستانی با مادر شهید سیاوش ناصری دیدار و گفت‌وگو کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :