فرماندار گالیکش: در فضاهای عمومی، فروشگاه‌ها، پارک‌ها و اماکن مذهبی می‌بایست شرایط طوری برای معلولین فراهم شود تا از حداقل امکانات موردنیاز در این فضاها استفاده لازم را ببرند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی پیش از ظهر امروز در این همایش ضمن گرامیداشت روز معلولین، اظهار کرد: ارج نهادن به معلولین در راستای ایجاد تفکر حمایتی از آنان در بین مسئولین استانی و شهرستانی حائز اهمیت است.

nilkooh3221 1

وی افزود: باید بستر و شرایط را برای معلولین که قریب به هشت تا ده درصد از جامعه را تشکیل می‌دهند، در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، فراهم کنیم.

مایلی گفت: در فضاهای عمومی، فروشگاه‌ها، پارک‌ها و اماکن مذهبی می‌بایست شرایط طوری برای معلولین فراهم شود تا از حداقل امکانات موردنیاز در این فضاها استفاده لازم را ببرند.

وی با اشاره به افزایش روزافزون آمار معلولین در جامعه به‌ویژه در شهرستان گالیکش، افزود: چهار مؤلفه زیستی، ژنتیکی، سوانح و محیطی بیشترین تأثیرگذاری را در این حوزه ایفا می‌کنند.

فرماندار گالیکش خاطرنشان کرد: انتظار معلولین جامعه از مردم و مسئولین نگاه برابر به آن‌ها در مقایسه با افراد سالم است.

وی با اشاره به اقدامات خوب‌صورت گرفته در بحث قانون‌گذاری توسط نمایندگان مجلس آن‌ها را لازم ولی ناکافی دانست.

فرماندار گالیکش در پایان ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله در سطح شهرستان با هم‌افزایی و همگرایی همه دستگاه‌ها و مسئولین در جهت رفع دغدغه‌های معلولین و مددجویان بهزیستی چه ازنظر حقوقی و چه ازنظر قانونی اقدامات ارزشمندی صورت گیرد.

شایان‌ذکر است در پایان این مراسم از چند تن از معلولین توانمند شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

nilkooh3221 1

nilkooh3221 1

nilkooh3221 1

nilkooh3221 1

nilkooh3221 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :