امام‌جمعه گالیکش گفت: بهترین برنامه برای شکست دادن همه نقشه‌ها و شیطنت‌های استکبار جهانی و دشمنان اسلام و مسلمین حفظ و تقویت وحدت همه‌جانبه بین شیعه و سنی است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» پس از توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوای الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: وحدت جهان اسلام نقشه راهی برای غلبه بر استکبار جهانی است.

وی افزود: به مناسبت هفته وحدت جشن‌هایی در کشور و منطقه خودمان برگزار شد که خروجی همه آن‌ها تقویت همدلی و همزمانی بین برادران اهل سنت و شیعه است که با صلح و صمیمیت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: ملت ما این وحدت را به امامین انقلاب اقتدا کردند که بزرگ‌ترین منادیان وحدت در عصر حاضر هستند که در نظرات خودشان به این امر مهم تأکید ورزیدند و مسئولین و جریان‌های سیاسی را به رعایت آن توصیه کردند.

به گفته خطیب جمعه گالیکش انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بزرگی را برای ملت ما و جهانیان به ارمغان آورده است که یکی از مهم‌ترین‌های آن وحدت و همدلی بین آحاد جامعه است.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: در شرایط کنونی جهان؛ شیعه و سنی باید مراقب باشند و موانع وحدت را از سر راه خود بردارند.

وی پیروی از شیطان و تمایلات نفسانی، سهم خواهی و زیاده‌خواهی، خودبرتربینی و برتر طلبی، جهل و بی‌بصیرتی، عدم درک ضرورت‌ها، فراموشی اشتراکات و بزرگ‌نمای اختلافات، انسداد گفتگو و عدم مشاهده دشمن مشترک را ازجمله موانع وحدت بین مسلمین عنوان کرد.

خطیب جمعه گالیکش تأکید کرد: بهترین برنامه برای شکست دادن همه نقشه‌ها و شیطنت‌های استکبار جهانی و دشمنان اسلام و مسلمین حفظ و تقویت وحدت همه‌جانبه بین شیعه و سنی است.

علت شکست‌ناپذیری ما تفکر بسیجی است

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه علت شکست‌ناپذیری ملت ما تفکر بسیجی است گفت: امام راحل به زیبایی و درایت دستور تشکیل شجره طیبه بسیج را در 5 آذرماه سال 1358 صادر کردند که نقطه عطفی برای انقلاب اسلامی شد و آثار و برکات بسیار زیادی را برای جهانیان به دنبال داشت.

وی افزود: بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست؛ باید هسته‌های مقاومت بسیج را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد. همین تعریف از بسیج را امروز با گفتمان الهی بسیجی در لبنان، سوریه، عراق، یمن و... مشاهده می‌کنیم.

حجت‌الاسلام دلبری خدامحوری، ولایت مداری، حق‌گویی، تکلیف گرایی، عقل‌گرایی، ایثار کامل درراه خدا، شناخت همه‌جانبه دشمن، جبهه شناسی، برخورداری از مدیریت جهانی و توکل الهی را ازجمله مهم‌ترین مؤلفه‌های اندیشه و تفکر بسیجی دانست که امروز در مدیریت کشور بدان نیاز داریم.

خطیب جمعه گالیکش افزود: همان بسیجی که یک نیروی مردمی است و توان و قدرت بالایی داشته و دارد؛ دارای قدرت بسیج کنندگی بالا در بدنه جامعه است، منسجم کننده سرمایه اجتماعی کشور است، به جوان جامعه امید و نشاط می‌بخشد، حامی مردم محروم و مستضعف است، اعتبار ساز است، هدایتگر اقشار مختلف مردم است؛ افتخار همه ما این است که امروز بسیجی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی در جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: بهترین راه مقابله با دشمن در این جنگ به‌کارگیری تفکر بسیجی، جدیت در اجرایی کردن قانون بازنشستگی و جایگزین کردن جوانان خوب، ولایی و انقلاب نگاه به درون کشور و پیاده کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به تحولات منطقه‌ای نیز گفت: رییس‌جمهور عراق به کشور ما سفر کرد که گویای شکسته شدن سیاست‌های منزوی‌سازی جمهوری اسلامی ایران بود. تحرکات و اقدامات آل سعود و آمریکا برای برهم زدن رابطه ایران و عراق به‌جایی نخواهد رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :