۵ قاضی صادرکننده آرای برتر جایگزین حبس توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تقدیر شدند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " در مراسم تقدیر از آرای برتر جایگزین حبس که روز گذشته (سه‌شنبه) توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شد، از آراء برتر ۵ قاضی درزمینهٔ مجازات جایگزین حبس تقدیر شد.

amozad57628097

در این مراسم از محسن مرادی قاضی شعبه ۱۰۳ کیفری سلماس، کاظم‌زاده قاضی شعبه ۱۰۱ کیفری ۲ خدا آفرین آذربایجان شرقی، حسین میرزایی قاضی شعبه ۱۰۲ کیفری ۲ آبدانان؛ محمدرضا عموزاده خلیلی قاضی شعبه ۱۰۱ کیفری گالیکش، علیرضا احمدی منش قاضی شعبه اول دادگاه کیفری ۲ بندرعباس تقدیر شد.

افرادی که پرونده‌هایشان به شعبه قاضی « محمدرضا عموزاد خلیلی» در دادگستری گالیکش ارجاع می‌شود، اغلب به‌جای اینکه روانه زندان شوند، سر از گل‌فروشی و کتاب‌فروشی درآورده و یا مشغول به درختکاری می‌شوند.

او در شهری کوچک قدم درراه بزرگی گذاشته و امیدوار است روزی دیگر همکارانش نیز بیش‌ازپیش به این رویکرد توجه کنند.

عموزاد خلیلی معتقد است چرا شخصی که مرتکب بی‌احتیاطی در رانندگی شده و ازنظر مالی نیز مشکل دارد و شاید تنها راه چاره برای رفع مشکل ارتزاق خود و خانواده‌اش رانندگی است را روانه زندان کنیم؛ که این امر هزینه‌های مادی و معنوی از جهات مختلف داشته باشد.

می‌گوید با اجرای این‌گونه احکام هم به فرد از جهت حفظ حیثیت فردی و اجتماعی کمک شده و هم سیستم قضایی ما با جمعیت کیفری کمتری مواجه می‌شود. همچنین استقبال از این احکام و میزان تأثیرگذاری آن‌ها را از دیگر دلایل صدور مجازات جایگزین حبس می‌داند.

به‌عنوان‌مثال تابستان 1396 این قاضی جوان پزشک بی‌احتیاط را در گالیکش، مکلف به مداوای رایگان ۱۰۰ بیمار یتیم و بد سرپرست کرده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :