جوانان سرمایه اصلی کشور هستند / برای پیشرفت سرمایه انسانی مهم‌تر از دیگر مؤلفه‌ها است - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

امام‌جمعه گالیکش گفت: فرزند صالح خروجی یک جامعه حیات طیبه است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی در جمع بسیجیان در حسینیه مسجد صاحب‌الزمان (عج) شهر گالیکش گفت: ایران اسلامی یک کشور جوان است و سرمایه اصلی ما همین جوانان هستند.

nilkooh2988 1

وی افزود: خروجی مدارس و آموزشگاه‌ها باید افرادی همانند شهید حججی‌ها باشد که برای ما باعث افتخار است.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: متأسفانه برای برخی خانواده‌ها فقط مسائل آموزشی مهم است و هیچ توجهی به مسائل تربیتی و پرورشی ندارند و اگر از این مهم همچنان غافل شوند چه‌بسا خودشان را در دنیا و آخرت گرفتار کرده‌اند.

حجت‌الاسلام دلبری والدین و خانواده‌ها را ملزم به آموختن احکام اسلامی به فرزندانشان کرد و بیان داشت: اگر ما به‌عنوان پدر و مادر دستورات دین مقدس اسلام را به فرزندانمان نیاموزیم مورد برائت پیامبر (ص) قرار خواهیم گرفت.

وی وظیفه اصلی والدین را فراهم آوردن زمینه تربیت یک فرزند صالح در جامعه خواند و گفت: وظایف پدر و مادر در قرآن به ترتیب خودسازی، ساختن خانواده پاکیزه و جامعه سازی است که خروجی آن‌یک جامعه حیات طیبه است و به این جامعه نخواهیم رسید مگر اینکه این سرمایه عظیم را داشته باشیم.

nilkooh2988 1

امام‌جمعه گالیکش سرمایه انسانی را برای پیشرفت هر کشوری مهم‌تر از سرمایه‌های اقتصادی و... دانست و عنوان کرد: اگر ما در مسائل تربیتی کارکنیم و یک نسل پاک را تحویل جامعه دهیم این‌ها ارزشش از هر سرمایه‌ای بالاتر است.

حجت‌الاسلام دلبری در رابطه با گرامیداشت مقام معلم، شهید مطهری (ره) را مرد میدان تفکر و مولد اندیشه‌های نو معرفی کرد که با تحریفات مقابله و مبارزه می‌کرد و دو ویژگی ویرایش و آرایش فکر را به نسل‌های بعد انتقال داد.

شایان‌ذکر است در پایان این مراسم از چند تن از مربیان عقیدتی سیاسی سپاه گالیکش تجلیل به عمل آمد.

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

nilkooh2988 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :