مدیر جهاد کشاورزی گالیکش از پرداخت بیش از 34 میلیارد ریال تسهیلات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حبیب اله زارع در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: باهدف ارتقاء و نوسازی بخش مکانیزاسیون شهرستان در سال 1396 بالغ‌بر 34 میلیارد و 508 میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت‌شده است که تاکنون این میزان تسهیلات پرداختی در شهرستان بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: این تسهیلات در زیر بخش‌های مختلف ازجمله زراعت، باغبانی و با عاملیت بانک کشاورزی و پست‌بانک پرداخت‌شده است.

زارع خاطرنشان ساخت: مبلغ 19 میلیارد و 86 میلیون ریال توسط بانک کشاورزی به سود 15 درصد و بازپرداخت 5 ساله و مبلغ 15 میلیارد و 422 میلیون ریال توسط پست‌بانک با سود 10 درصد و بازپرداخت 5 ساله تأمین‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش تأکید کرد: با این تسهیلات 54 دستگاه تراکتور سبک و سنگین و 56 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به ناوگان حمل‌ونقل کشاورزی شهرستان افزوده‌شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه بیش از 50 درصد از کمباین‌های شهرستان بیش از 20 سال عمر داشتند، برای اینکه بتوانیم در بحث نوسازی ناوگان برداشت اقدامات مؤثری داشته باشیم به‌عنوان اولویت نخست خرید کمباین در دستور کار سال جاری شهرستان قرارگرفته است.

به گفته وی همچنین نوسازی سم‌پاش‌های پشت تراکتوری و افزایش کارنده ها اعم از خطی کارها، کمبینات ها، عمیق کارها و ردیف‌کارها در دستور کاری بعدی است.

پرداخت 4 میلیارد ریال تسهیلات به خسارت دیدگان سرمازدگی 95 در شهرستان گالیکش

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش گفت: در راستای جبران خسارت سرمازدگی در سال 1395 در سال گذشته بالغ‌بر 4 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به بهره‌برداران پرداخت شد.

وی افزود: این تسهیلات با عاملیت بانک کشاورزی و سود 10 درصد و بازپرداخت یک‌ساله و 5 ساله به مشمولین پرداخت‌شده است و میزان مابه‌التفاوت سود تسهیلات که هشت درصد است توسط بانک مرکزی تأمین گردیده است.

زارع خاطرنشان ساخت: این میزان تسهیلات به 10 نفر زنبوردار و 26 نفر زیتون‌کار پرداخت‌شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :