رئیس اداره تبلیغات اسلامی گالیکش از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در مساجد این شهرستان خبر داد و گفت: 12 مسجد میزبان معتکفان در سال جاری است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه اظهار داشت: حضور آحاد مردم و خصوصاً جوانان در مراسم معنوی اعتکاف نوعی خودسازی است که هرسال با حضور بیشتری از جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود.

وی افزود: مساجد جامع شهر گالیکش و محله اوغان ویژه آقایان، مسجد امام حسن علیهم‌السلام شهر گالیکش ویژه بانوان و 9 مسجد در روستاهای « تراجیق، فرنگ، قلی تپه، میرزاپانگ، ینقاق، پاسنگ بالا، لوه، چقر و صادق‌آباد» پذیرای شهروندان معتکف این شهرستان است.

به گفته وی امسال 440 نفر در گالیکش در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کرده‌اند که از این تعداد 70 مرد و 370 نفر زن هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی گالیکش تصریح کرد: 60 درصد از معتکفان شهرستان را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هزار و 356 نفر در مراسم معنوی اعتکاف این شهرستان حضور داشتند علت کاهش معتکفان را مصادف بودن با ۳ روز پایانی تعطیلات نوروز و مسافرت‌های زیارتی، همچنین دیدوبازدیدها در روزهای پایانی سال اعلام کرد.

قربانی تصریح کرد: یک مبلغه و 15 روحانی برای مساجد مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته‌شده است.

به گفته رییس تبلیغات اسلامی گالیکش برنامه‌های مختلف مانند قرائت قرآن، دعای جمعی، سخنرانی و گفتمان دینی، پاسخ به سؤالات معتکفان و ایجاد حلقه‌های معرفت در این 3 روز در مساجد برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها   

+2 #1 حسن 1397-01-14 08:43
با آرزوی قبول طاعات و عبادات معتکفین عزیز
خوب است خبرنگار نیلکوه سری به معتکفین بزند تا از وضعیت اعتکاف و مدیریت این فریضه الهی اخباری به مردم گزارش کند
تا مسئولین امر نتوانند گناه کم کاری خودشان رو با ارائه آمار و ارقام بپوشانند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :