جشن نیکوکاری در گالیکش برگزار شد + تصاویر - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

جشن نیکوکاری با برپایی 9 اکیپ ثابت و سیار کمکهای مردم نوعدوست گالیکش را جمع آوری کردند.

به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " محمد اسکندری در حاشیه برگزاری جشن نیکوکاری شهرستان گالیکش گفت: کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گالیکش با ۲ پایگاه ثابت شهری، یک پایگاه ثابت روستایی در ایست و بازرسی تنگراه و ۶ اکیپ سیار در سطح این شهرستان اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی هم‌وطنان می‌کند.

وی افزود: همچنین اکیپ‌های کمیته امداد گالیکش امروز در سه نماز جمعه اهل سنت و تشیع این شهرستان اقدام به جمع آری کمک‌های مردمی می‌کنند.

به گفته اسکندری سال گذشته مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان در این رابطه در شهرستان گالیکش جمع‌آوری‌شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گالیکش گفت: از آغاز امسال تاکنون مبلغ 18 میلیارد و 748 میلیون ریال به‌عنوان مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت‌شده است.

وی افزود: ماهانه به‌طور میانگین مبلغ یک میلیارد و 560 میلیون ریال به مددجویان معیشت بگیر پرداخت می‌شود و علاوه بر آن به ازای هر مددجوی معیشت بگیر، دو برابر مبلغ یارانه وی نیز به‌عنوان حقوق پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های مردمی از طریق صندوق‌های صدقات این نهاد گفت: در سال جاری مبلغ دو میلیارد و 180 میلیون ریال از طریق قریب به هشت هزار و 600 صندوق صدقات و نیز دو میلیارد ریال از صدقات جاری مردم خیر این شهرستان جمع‌آوری‌شده است.

مدیر کمیته امداد گالیکش تصریح کرد: حقوق معیشت بگیران تخت پوشش از محل اعتبارات دولتی کمیته امداد پرداخت‌شده و صدقات مردم صرف اموری همچون اعطای جهیزیه، امور عمرانی، کمک‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، امور درمانی و اشتغال نیازمندان و نیز کمک به ابن سلسبیل (درراه ماندگان) می‌شود.

اسکندری گفت: در سال جاری 56 مورد اعطای جهیزیه به ارزش یک میلیارد و 680 میلیون ریال، 260 مورد اعطای لوازم‌خانگی از قبیل پنکه، بخاری و اجاق‌گاز به ارزش 552 میلیون ریال، 68 مورد کمک‌هزینه عمرانی به ارزش دو میلیارد و 350 میلیون و بیش از 1100مورد کمک به دانش آموزان، دانشجویان و درراه ماندگان به مبلغ یک میلیارد و 376 میلیون ریال از محل صدقات جمع‌آوری‌شده و نیز اعتبارات کمیته امداد پرداخت‌شده است.

شایان‌ذکر است کمیته امداد گالیکش پنج هزار و 582 نفر را در قالب دو هزار و 604 خانوار معیشت بگیر و 550 خانوار غیر معیشت بگیر تحت پوشش خود قرار داده است.

nilkooh2917 1

nilkooh2917 1

nilkooh2917 1

nilkooh2917 1

nilkooh2917 1

nilkooh2917 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :