آیین روز درختکاری در گالیکش برگزار شد + تصاویر - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

به مناسبت هفته منابع طبیعی مراسم نمادین روز درختکاری با حضور مسئولین گالیکش در پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر این شهرستان در سه‌راهی گالیکش؛ مشهد مقدس و کلاله برگزار شد.

به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه" مراسم روز درختکاری امروز در گالیکش با حضور امام‌جمعه این شهرستان و غرس یک اصله نهال توسط ایشان برگزار شد.

رییس منابع طبیعی گالیکش در حاشیه این آیین گفت: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کرده‌اند که منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و به همین دلیل همه مردم باید به دنبال حفاظت از منابع طبیعی و تقویت آن‌ها باشند.

بهزاد نجفی افزود: کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در آموزه‌های دینی ما مورد تأکید زیادی قرارگرفته و نمی‌توان تأثیرات مثبت درختکاری و ایجاد فضای سبز در محیط زندگی خود را نادیده بگیریم.

وی بابیان اینکه هفته منابع طبیعی هفته آشتی مردم با طبیعت است، افزود: انتظار ما از همه مدیران و مسئولان شهرستان این است که حداقل در این هفته در کنار ما باشند و ما را در برنامه‌ها و مراسمات ویژه این هفته یاری کنند.

نجفی بابیان این مطلب که استفاده صحیح و بهینه از منابع طبیعی زیست سالم را به دنبال خواهد داشت گفت: امروز ما وارث منابعی هستیم که گذشتگان در حفظ آن کوشا بودند و نسل‌های آینده نیز به میزان توجه ما در نگهداری و حفظ این منابع می‌نگرند و آیندگان نیز درزمینهٔ نحوه ارزش‌گذاری و حفظ آن‌ها ما را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

رییس منابع طبیعی شهرستان گالیکش گفت: امروز مسئولین گالیکش در آیین نمادین هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ۵۰ اصله نهال مثمر در پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر این شهرستان غرس کردند.

وی افزود: هر یک از این نهال‌ها بانام شهدای مدافع حرم و شهدای گمنام شهرستان‌های گالیکش و مینودشت و اسم یک عضو جمعیت هلال‌احمر نام نهاده شده تا آن فرد به مدت یک سال از درخت محافظت کند.

وی در مورد نهال‌کاری در عرصه‌های منابع ملی گالیکش نیز گفت: 41 هزار و 500 نهال مثمر و غیر مثمر در حوزه این شهرستان تا پایان سال غرس خواهد شد که از این تعداد 20 هزار نهال مثمر و 21 هزار و 500 نهال غیر مثمر است.

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

nilkooh2915 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :