رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان گالیکش با اشاره به نقش مؤثر کتاب‌خوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: طرح آشتی ملی با کتاب تدوین و اجرایی شود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " مرتضی رنگریز روز گذشته در جمع مدیران و مسئولان گالیکش در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه به‌ویژه خانواده‌ها، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات خانواده‌های امروز معلول عدم ارتباط خانواده‌ها با کتاب و کتاب‌خوانی است که متأسفانه کمتر موردتوجه افراد جامعه قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه همه مردم و مسئولان باید برای یک آشتی بزرگ ملی با کتاب و کتاب‌خوانی تلاش کنیم، افزود: اگر عزم راسخی برای این آشتی ملی میان خانواده‌ها و کتاب وجود داشته باشد بدون تردید می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه به‌ویژه در حوزه خانواده را کاهش داده و یا به حداقل تعدیل کند.

رئیس نهاد کتابخانه‎های عمومی شهرستان گالیکش با تأکید بر اینکه ستاد مبارزه با آسیب‌های اجتماعی کشور مصوبات خود را از مسیر نهاد کتابخانه‌های عمومی و با توجه به رویکردی منطبق بر فعالیت‌های این نهاد عبور می‌دهد، خاطرنشان کرد: این موضوع نشان‌دهنده اهمیت و ضرورت توجه به کتاب و کتاب‌خوانی در کاهش آسیب‌هاست.

رنگریز با اشاره به اینکه در مسیر توسعه و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه دست یاری به‌سوی همه مدیران شهرستان دراز می‌کنیم، اضافه کرد: اگر بخواهیم این فرهنگ را در سطح جامعه خود نهادینه کنیم نیازمند همکاری و همدلی همه ادارات و نهادهای دلسوز هستیم.

وی از برگزاری و اجرای طرح جامع کتابخانه گردی در شهرستان گالیکش خبر داد و گفت: این طرح جامع در 17 اسفندماه و در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود که بر اساس آن کتابخانه‌های عمومی شهرستان با آغوش باز پذیرای مسئولان و مردم شریف گالیکش خواهند بود.

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان گالیکش بابیان اینکه همه بازدیدکنندگان از کتابخانه‌ها و گروه‌هایی که در این روزبه کتابخانه‌های عمومی مراجعه می‌کنند به‌صورت رایگان به عضویت نهاد کتابخانه‌های عمومی درمی‌آیند، ادامه داد: در جریان بازدید و حضور مردم و مسئولان در این کتابخانه‌ها گزارشی نیز از وضعیت کتاب‌خوانی و عملکرد نهاد کتابخانه‌های شهرستان به مخاطبان ارائه خواهد شد.

رنگریز با تأکید بر اینکه دیگر زمان شعار دادن و آزمون‌وخطا در همه حوزه‌ها به‌ویژه مباحث فرهنگی به پایان رسیده است، تصریح کرد: در مسیر توسعه فرهنگی و پیشرفت فرهنگ جامعه نیازمند همکاری همه مدیران و نهادهای دولتی و غیردولتی هستیم زیرا این کمک‌هاست که می‌تواند راه پرفرازونشیب مقابل ما را هموار کند.

وی گفت: 97 درصد مصوبات جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان در سال جاری محقق شده است.

گفتنی است 17 اسفندماه سال جاری مصادف با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح جامع کتابخانه گردی در سرتاسر کشور برگزار می‌شود تا نخستین گام‎های جدی برای پیوندی دوباره میان مردم، کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی برداشته شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :