دهکده گردشگری در روستای «بش اویلی» گالیکش برپا می‌شود - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان گالیکش از برپایی دهکده گردشگری در روستای «بش اویلی» این شهرستان خبر داد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " خانم مریم آق آتابای در جمع مدیران ادارات گالیکش با اشاره به برنامه‌ریزی ستاد تسهیلات سفر نوروزی این شهرستان اظهار کرد: تمامی تدابیر لازم را با همکاری و حمایت کمیته‌های مختلف این ستاد و ادارات و نهادهای اجرایی گالیکش اندیشیده‌ایم تا مسافران و گردشگران نوروزی سفری خوب و ویژه را در این شهرستان پشت سر بگذارند.

nilkooh2045 2

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های خوب روستای بش اویلی، در ایام نوروز سال 97، دهکده گردشگری گالیکش باهدف جاذبه‌های گردشگری و اقلیم متفاوت در این روستا برپا می‌‌شود.

به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی گالیکش در این دهکده گردشگری در حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی، غذا، خوراکی‌های محلی، آداب‌ورسوم و سوغاتی‌های شهرستان غرفه برپا می‌شود.

وی افزود: بنا داریم بسته‌های تبلیغاتی و سوغات شهرستان نیز همزمان با پخت نان سنتی در مکان‌های اسکان مسافرین داشته باشیم.

آق آتابای گفت: کمیته خدمات امداد و نجات ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی با جلسات متعدد اعلام کرده است که تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های تعمیر خودرو، امدادگران جمعیت هلال‌احمر، شهرداری و نیروهای امدادی راهداری و جاده‌ای همگی برای ارائه خدمت آماده هستند.

وی اظهار داشت: مشکل ما در گالیکش سرویس بهداشتی مساجد و پمپ‌بنزین‌ها است که متأسفانه از شرایط خوبی برخوردار نیستند و به نظر می‌رسد در ایام نوروز و با توجه به تردد مسافرین فراوان باید در این حوزه تدابیری اندیشه شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی تصریح کرد: برای ایجاد امنیت و آرامش مسافرین، در مکان پارک نیلکوه کانکس موقت نیروی انتظامی احداث خواهد شد؛ ضمن اینکه در داخل پارک شهرداری شهرستان نیز نیروهای امنیتی و انتظامی برای حفظ امنیت مستقر خواهند بود.

آق آتابای تأکید کرد: 11 کمیته در رابطه با خدمات و تسهیلات سفر تشکیل‌شده و بسته‌های تبلیغاتی به همراه غرفه سلامت و راهنمای گردشگری شهرستان در صادق‌آباد، تنگراه و ورودی و خروج شهرستان و محل اسکان مسافرین توزیع می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :