مراسم سال تحویل را در مساجد برگزار کنیم/ ادارات عملکرد خود در اقتصاد مقاومتی را گزارش دهند - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

امام جمعه شهرستان گالیکش با اشاره به اینکه امسال زمان سال تحویل مصادف با شهادت امام هادی (ع) و بعد از نماز مغرب و عشا است، گفت: مراسم سال تحویل را در مساجد برگزار کنیم.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» روز گذشته در جمع مدیران ادارات شهرستان گالیکش با اشاره به سالروز میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام مادر، اظهار کرد: امروز بر همه ما لازم است تا به این جایگاه عظیم و به ویژه مادران شهدا، ایثارگران و جانبازان ادای احترام کنیم.

nyl89

وی با بیان اینکه نوروز در روایات اسلامی نیز مورد تاکید و تائید قرار گرفته است، افزود: شیخ صدوق در کتاب «من لا یحضره الفقیه» آورده است که روزی شخصی هدیه‌ای برای امیرالمومنین (ع) آورده بود و در پاسخ ایشان که دلیل هدیه چیست آن را هدیه نوروز خواند که حضرت علی (ع) آن هدیه را پذیرفته و از خداوند متعال خواستند که هر روز را برای ما نوروز قرار دهد.

امام جمعه شهرستان گالیکش با تاکید بر اینکه عید نوروز در دین ما همواره جایگاه ویژه‌ای داشته است، خاطرنشان کرد: برخی حتی ظهور امام زمان (عج) را نیز در نوروز می‌دانند و این به معنای اعتقاد به مبارکی و یمن این روز فرخنده است.

دلبری با اشاره به اینکه لحظه سال تحویل امسال مصادف با شهادت امام هادی (ع) و تقریبا دقایقی بعد از زمان اقامه نماز مغرب و عشا است، ادامه داد: پیشنهاد بنده این است که در صورت امکان مراسم آغاز سال و نوروز را در سال جدید در مساجد و تکایا برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه از مسوولان محترم می‌خواهم با توجه به اینکه در 13 فروردین نیز سالروز وفات حضرت زینب (س) را در پیش داریم، ورودی و خروجی شهرمان را مزین به بنر و پارچه نوشته‌های متناسب با این موضوع نیز کنند، گفت: امیدواریم در میان جشن‌ها و سرورها در سطح شهرستان از این ایام نیز غافل نشویم که می‌تواند نشاط عمومی را به مراتب بالاتر و کریمانه‌تر کند.

امام جمعه شهرستان گالیکش با تاکید بر اینکه در ایام نوروز و حضور مسافران و گردشگران بسیار در این شهرستان باید به تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر نیز توجه شود، اضافه کرد: انتظار ما این است ضمن اینکه این امر نباید به بهانه نوروز فراموش شود، باید با ظرافت و احترام به جایگاه و کرامت انسانی شهروندان و مسافران صورت بگیرد.

دلبری ارائه خدمات مطلوب و شایسته به شهروندان و مسافران نوروزی در ایام نوروز را ضروری دانست و تاکید کرد: ادارات و نهادهای خدمات‌رسان در ایام تعطیلات با معرفی شعبه‌ها و بخش‌های کشیک خود و نظارت بر ارائه خدمات، در این امر به صورت جدی اهتمام بورزند.

وی با اشاره به تعیین شعار سال در نامگذاری که توسط رهبر معم انقلاب صورت می‌گیرد، افزود: اینکه شعار سال در سطح چند بنر و تبریک باقی بماند ظلم به این موضوع است و انتظار داریم که اقدامات عملی نیز در این حوزه در تمام کشور اجرایی شود.

امام جمعه شهرستان گالیکش با بیان اینکه این روزها که در پایان سال 96 نیز قرار داریم شایسته است مدیران و مسوولان گزارش عملکرد خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به مردم ارائه دهند، خاطرنشان کرد: مردم باید به وضوح ببینند که خدمتگزاران آنها در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای رفاه حال آنها و برقراری آرامش و امنیت در کشور چه کاری کرده‌اند.

دلبری ضمن ابراز ناراحتی از بیماری حجت‌الاسلام موسوی امام جمعه سابق این شهرستان، ادامه داد: پیشنهاد بنده این است که در روز میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) دیداری با امام جمعه سابقمان که فرزند برومند این بانوی نورانی است داشته و همه مدیران به همراه هم به عیادت ایشان برویم.

وی با اشاره به اینکه مدیران و مسوولان به تدریج الگو و اسوه مردم در سطح شهرستان خواهند شد، تصریح کرد: از همه مسوولان شهرستان تقاضا دارم تا در نماز جمعه در ردیف‌های نخست قرار بگیرند تا مردم و رسانه‌ها این حضور ارزشمند را ببینند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :