اعلام آمادگی انجمن گیاهان دارویی کشور برای حمایت از طرح دهکده گیاهان دارویی گالیکش - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

با حضور دکتر رضایی رییس انجمن گیاهان دارویی، بازدیدی از مزارع گیاهان دارویی شرق استان تحت مشاوره هیئت‌علمی و پژوهشگران جهاد دانشگاهی و کمیته امداد شهرستان گالیکش صورت گرفت.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " در جلسه‌ای که در فرمانداری گالیکش برگزار شد، دکتر رضایی رییس انجمن گیاهان دارویی کشور، دکتر دهقان پژوهشگر و عضو هیئت‌علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، خسروی فرماندار گالیکش، مهندس زارع مدیر جهاد کشاورزی گالیکش، دکتر همتی رییس انجمن گیاهان دارویی گرگان، دکتر دری عضو هیئت‌علمی دانشگاه، مهندس ثقفی رییس جهاد دانشگاهی استان گلستان و مهندس موسوی مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی استان حضور داشتند.

36912

در این جلسه ضمن مرور فعالیت‌های کشاورزان منطقه درزمینهٔ کشت گیاهان دارویی، استعداد و توانمندی‌های منطقه جهت توسعه و گسترش تولید و فراوری گیاهان دارویی و هدفمند کردن آن با استفاده از توان استان و نیز موضوع دهکده‌ی گیاهان دارویی، بهینه‌سازی و بهره‌وری استفاده از امکانات موجود، موردبحث و تأکید قرار گرفت.

با توجه به اینکه بخش بزرگی از فرایند تولید و فراوری گیاهان دارویی منوط به بخش بازاریابی و فروش محصول و بهره‌برداری اقتصادی تولیدکنندگان خواهد بود، این موضوع نیز در اولویت بحث قرار گرفت.

در این جلسه مهندس زارع، مدیر جهاد کشاورزی گالیکش به تشریح چگونگی پیشرفت طرح دهکده‌ی گیاهان دارویی بانام جدید شهرک تولید و فراوری گیاهان دارویی پرداخت.

همچنین خسروی، فرماندار شهرستان گالیکش نیز ضمن تبیین نقاط قوت این منطقه در حوزه‌ی گیاهان دارویی، گردشگری، میراث فرهنگی و نیز وجود طبیعت زیبای شهرستان، اظهار کرد: انتظار ما از دهکده گیاهان دارویی شهرستان، صرفاً فرهنگ‌سازی تولید، عرضه و فروش در منطقه و نیز شناساندن استان گلستان به‌عنوان قطب تولید این محصولات در نزد گردشگران کشور است. این امر با حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گلستان، فرمانداری گالیکش، جهاد کشاورزی استان و شهرستان و نیز تلاش‌های جهاد دانشگاهی، در حال پیگیری است.

پس‌ازآن مهندس ثقفی، رییس جهاد دانشگاهی استان به شرایط ارزشمند طرح و منطقه پرداخت.

در پایان جلسه نیز دکتر رضایی، رییس انجمن گیاهان دارویی کشور آمادگی انجمن را برای هرگونه حمایت علمی و فنی در قالب یک طرح مدون و مشخص اعلام کرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد از سوی دکتر دهقانی، عضو هیئت‌علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، مسئولین کشوری گیاهان دارویی در اواخر فروردین‌ماه بازدیدی از شرق استان داشته، زمینه حمایت ایشان در این خصوص فراهم شود.

پس از پایان جلسه نیز بازدیدی از مزارع گیاهان دارویی شهرستان گالیکش صورت گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :