به مناسبت تولد حضرت زهرا سلام‌الله علیها اعضای انجمن بانوان نواندیش گالیکش به همراه کارشناسان ادارات و رییس اداره میراث فرهنگی گالیکش با امام‌جمعه این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» در این دیدار ضمن عرض تبریک روز زن و ارزش مقام والای زن در جامعه به جمع حاضر به‌خصوص خانم مریم آتابای تنها مدیر زن شهرستان گالیکش گفت: باوجود نگرش اشتباه برخی اقوام که نداشتن فرزند پسر را به‌عنوان کسرشان می‌دانستند؛ دین اسلام جایگاه زن را در جامعه به‌خوبی مشخص و معین کرده است.وی افزود: خداوند در خلقت زن و مرد را مساوی آفریده است.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: متأسفانه در فرهنگ غلط غرب از زنان برای تبلیغات استفاده می‌کنند اما در دین اسلام و کشور ما زن با احترام در جامعه معرفی می‌شود.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به اینکه سرپرستی خانه و خانواده با مرد است اظهار داشت: زنان در دنیای امروز پا به‌پای مردان فعالیت می‌کنند. مانند زمان انقلاب و جنگ که برای مداوای مجروحان و تهیه پوشاک و غذا برای رزمندگان بانوان فعالیت می‌کردند و چندین تن از این بانوان به شهادت رسیدند.

وی افزود: بانوان سال‌ها در جامعه اسلامی با حفظ حجاب خود در تمام عرصه‌ها حضور داشتند.

رییس اداره میراث فرهنگی گالیکش نیز در این دیدار گفت: با توجه به اینکه گالیکش ورودی شرق گلستان است ایجاد بازارچه دائمی در این شهرستان از مسائل ضروری به نظر می‌رسد.

خانم مریم آق آتابای افزود: امید است این موضوع هر چه زودتر محقق شود و یک محیط امن برای بانوان جهت ارائه محصولاتی که تولید خودشان است، ایجاد گردد.

وی ایجاد بستر ازدواج و مقابله با مشکلات خانوادگی، بیکاری و سرانجام طلاق و عبور ۲۰ میلیون مسافر سالانه از گالیکش و وجود اقوام مختلف را از عمده دلایل ایجاد بازارچه و حمایت از بانوان تلاشگر شهرستان و روستاهای اطراف گالیکش عنوان کرد.

مدیرعامل انجمن زنان نواندیش گالیکش نیز در این دیدار گفت: انجمن زنان نواندیش گالیکش یک تشکل مردم‌نهاد است که با حمایت از این انجمن می‌توانیم فرهنگ‌های بومی و محلی منطقه را به مردم معرفی کنیم.

خانم لیلا خسروی افزود: این انجمن به مدیریت سرکار خانم لیلا خسروی حدود دو ماه است که شماره ثبت دریافت کرده و بانوان زیادی در این مجموعه عضو شده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: امید است به‌زودی با ایجاد بازارچه دائم بتوانند به یک اشتغال پایدار دست یابند؛ این‌ها حمایت همه‌جانبه مسئولین علی‌الخصوص امام‌جمعه محترم را می‌طلبد.

nilkooh2905 1

nilkooh2905 1

nilkooh2905 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :