تداوم انقلاب در راستای راهپیمایی مردم قابل‌لمس است / انتقاد از مسئولین اگر سازنده و راه گشا باشد اشکالی ندارد - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

امام‌جمعه گالیکش گفت: تنها راه نجات ما این است که تمامی منویات مقام معظم رهبری را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» پس از توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا میزان کمالات انسان است، تقوا انسان‌ساز است و انسان را فرشته می‌کند و به کمال می‌رساند. مولا علی علیهم‌السلام می‌فرماید بکوشید تا انسان باشید و اگر تقواپیشه کنید آنچه من می‌بینم شما هم می‌بینید.

امام‌جمعه گالیکش به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: آسیب‌شناسی انقلاب از اولویت‌های مهم است. تداوم انقلاب در راستای راهپیمایی مردم قابل‌لمس است. انتقاد از مسئولین، قوای سه‌گانه و حتی خود رهبری اشکال ندارد اگر سازنده و راه گشا باشد.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی همین حضور مردم است. پیشرفت کشور حاصل تلاش مردم است اما در راستای تحقق عدالت کم‌رنگ است که باید از خدا و مردم عذرخواهی شود.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: تکیه به‌غیراز مردم و وابستگی به غرب از مسائل مهم است، ما باید دنباله‌روی اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی به زعامت رهبر انقلاب و آینده‌ای روشن برای جوانان طبق منویات رهبری باشیم. تنها راه نجات ما این است که تمامی منویات مقام معظم رهبری را سرلوحه کارهایمان قرار بدهیم.

خطیب جمعه گالیکش ضمن گرامیداشت روز امور تربیتی در آموزش‌وپرورش گفت: روز امور تربیتی مرهون شهیدان رجایی و باهنر است. مسائل تربیتی باید در سایه احکام حقه اسلام باشد و باروح ملکوتی انسان تطابق داشته باشد.

وی ضمن محکوم کردن اخلالگران در به شهادت رساندن عده‌ای از نیروهای انتظامی و بسیج از نیروهای قضایی خواست که به‌شدت با این اخلالگران برخورد نمایند.

حجت‌الاسلام دلبری به آغاز ثبت‌نام حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: با هدایت فرزندان و دیگر عزیزان به حوزه‌های علمیه زمینه شاگردی امام باقر علیهم‌السلام را فراهم نمایید تا جامعه از وجود آن‌ها بهره‌مند شود.

امام‌جمعه گالیکش در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: ریشه همه بدبختی‌های انسان گناه است.

وی افزود: گناه ننگی است درروی زمین؛ گناه بر روی کشت و زرع و نزولات آسمانی اثر منفی می‌گذارد. گناه باعث کوتاهی عمر انسان و عدم بهره‌وری از نعمت‌ها می‌شود و درمجموع تمام کاستی‌هایی که داریم به خاطر گناه است.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: سبک زندگی دینی، اصل نظارت عمومی، تشویق به کارهای خوب و جلوگیری از بدی‌ها از اصول دین مبین اسلام است که از آن به‌عنوان امربه‌معروف و نهی از منکر نام‌برده‌اند.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: یکی از اهداف قیام امام حسین علیهم‌السلام احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر بوده است و این اصل آن‌قدر مهم است که امام حسین علیهم‌السلام تمام هستی خود را در این زمینه فدا نمود.

خطیب جمعه گالیکش بیان داشت: زمانی که زنان فاسد و جوانان بزهکار می‌شوند اگر بی‌تفاوت باشید جامعه روبه فساد خواهد رفت. امربه‌معروف و نهی از منکر باعث تقرب به درگاه الهی می‌شود. وظیفه همگان است که معروف‌ها را تبلیغ کنند و منکرات را تذکر دهند. مراقب باشید که مسلمانان را فریب ندهند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :