مرکز تخصصی رادیوگرافی دیجیتال گالیکش افتتاح شد / گلایه معاون فرماندار از دانشگاه علوم پزشکی گلستان + تصاویر - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

به مناسبت دهه مبارک فجر مرکز تخصصی رادیوگرافی دیجیتال کلینیک تخصصی شهدا 12 دی شهرستان گالیکش افتتاح شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " معاون فرماندار گالیکش در آیین افتتاح مرکز رادیوگرافی دیجیتال مرکز بهداشت گالیکش با انتقاد از دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: باوجوداینکه مدت زیاد از ساخت کلینیک تخصصی شهدا 12 دی شهرستان گالیکش می‌گذرد اما قسمت‌های اعظم آن بلااستفاده است.

nilkooh2875 1

ایوب ابوالتختی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گلستان تکاپوی اندکی برای تجهیز این مرکز دارد افزود: قرار بود متخصصین و بخش‌های این مرکز بلافاصله پس از افتتاح دایر و تجهیز شود اما هنوز آن‌گونه که باید متخصصین به این شهرستان سوق داده نشده‌اند.

وی تصریح کرد: مسئولین حوزه سلامت تلاش مضاعف کنند تا با استقرار متخصصین مانع از مشقت رفتن مردم به شهرستان‌های هم‌جوار برای ویزیت شوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان گالیکش نیز در این آیین گفت: سلامت بسیار خطیری است و یکی از شاخص‌های توسعه هر جمعیت و جامعه‌ای حوزه سلامت است.

دکتر حسن رحیم زاده افزود: باگذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی حرکت‌های بسیار خوبی در حوزه سلامت داشتیم؛ وقتی نگاهی می‌کنیم بیماری‌هایی که درگذشته وجود داشتند مانند فلج اطفال آبله‌مرغان و ... با اقدامات انجام‌گرفته به تاریخ پیوستند.

وی گفت: به‌موازات توسعه جامعه بیماری‌های نوپدیدی مانند بیماری دیابت، فشارخون، تصادف‌های جاده‌ای و سرطان‌ها رو به افزایش هستند. لازمه مبارزه با این بیماری‌ها و ایجاد سلامت در جامعه توسعه زیرساخت‌های سلامت است که خوشبختانه در گالیکش به‌تناسب کشور توسعه خوبی داشتیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان گالیکش اظهار داشت: امروز یکی از قسمت‌هایی که به مجموعه سلامت گالیکش اضافه می‌شود بخش رادیوگرافی دیجیتال است که آمدن این قسمت در گالیکش مانع از مراجعت بیماران گالیکش به شهرستان‌های هم‌جوار می‌شود.

وی تصریح کرد: کیفیت تصاویر این مراکز بسیار بالا است و قابلیت آن وجود دارد به سراسر دنیا ارسال شود و از متخصصین رادیولوژی مشورت خواسته و نظرات را برای ما ارسال کنند.

رحیم زاده گفت: پس از نوروز 97 نیز مرکز دیالیز گالیکش راه‌اندازی می‌شود و بیمارانی که به شهرستان‌های هم‌جوار می‌روند می‌توانند دیالیز را به در سطح شهرستان دریافت کنند.

حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» امام‌جمعه گالیکش نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت ورود خیرین به حوزه بهداشت و سلامت گفت: مسجد سازی دیگر بس است و در نقاطی که ساخت مسجد اشباح شده است خیرین به حوزه سلامت ورود پیدا کنند.

نماینده شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: یکی از کارهای اساسی که می‌بایست در گالیکش انجام می‌شد احداث بیمارستان 91 تختخوابی این شهرستان بود که در کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 ردیف اعتباری 5 میلیارد تومانی برای آن دیده شد.

شهرام کوسه غراوی افزود: یکی از دغدغه‌های ما تعریض جاده مینودشت به گالیکش بود؛ بودجه آن را از 45 میلیارد تومان به 51 میلیارد رساندیم که پس از سال مراحل احداث آن آغاز می‌شود.

وی گفت: اعتبار نماینده شرق گلستان 15 میلیارد تومان است که 5 میلیارد آن به بیمارستان گالیکش، 4 میلیارد برای سالن‌های ورزشی شرق گلستان، دو میلیارد برای راه‌های روستایی و 2 میلیارد نیز برای طرح‌های هادی روستایی گذشته شده است.

گفتنی است در این آیین از همسر مرحوم کسرایی، حاج غلام خسروی و احمد مکری نژاد خیرین حوزه سلامت گالیکش تجلیل شد.

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

nilkooh2875 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :