امام‌جمعه گالیکش گفت: در نظام ولایی نقش مؤثری که مردم می‌توانند داشته باشند همین حماسه حضور است که مصداق آن شرکت در راهپیمایی‌هایی است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» پس از توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به تقوای الهی گفت: خود را از اسارت نفس آزاد کن، ای انسان چرا از گردنه بالا نمی‌روی چرا برده خودت را آزاد نمی‌کنی، کسی نمی‌تواند خودش را از خود آزاد کند مگر اینکه تقوا داشته باشد.

وی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به حماسه حضور اشاره کرد و گفت: در نظام ولایی نقش مؤثری که مردم می‌توانند داشته باشند همین حماسه حضور است که مصداق آن شرکت در راهپیمایی‌هایی است که در راستای تأیید نظام باشند که یکی از این راهپیمایی‌های مهم روز 22 بهمن است.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: شیطنت دشمنان در کم‌رنگ کردن حضور مردم انجام می‌گیرد. این حضور باعث همبستگی، انسجام و اتحاد مردم و حمایت از رهبری و ولایت و عدم حضور دشمنان در بین مردم می‌شود.

امام‌جمعه شهرستان گالیکش اضافه کرد: این حضور حامل پیام‌های حمایت از رهبری و ابلاغ پیام شهدای انقلاب، پاسخ به یاوه‌گویی‌های استکبار، جبران کم‌کاری‌ها، برخورد با مفسدان و مردمی بودن انقلاب است.

خطیب جمعه گالیکش به راه برون‌رفت از بن‌بست‌های مختلف اشاره کرد و از موضع ریست جمهوری به‌ویژه موضع نظامی ایشان در مقابل دشمنان تشکر کرد.

وی افزود: شناخت به مبنای انقلاب اسلامی، شناخت سرمایه، شناخت جوانان، توجه جدی به علم، اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد ازجمله بیانات مهم مقام معظم رهبری است که باید به آن توجه شود.

حجت‌الاسلام دلبری در بخش دیگری از خطبه‌ها نیز گفت: هیچ ننگی بالاتر از این نیست که انسان دچار هر گناهی شده باشد. امام علی علیهم‌السلام می‌فرماید: رباخواران، دزدان، افراد تارک الصلاه و... هرکدام جداگانه جمع می‌شوند و بدتر اینکه انسان در همه گناهان شریک باشد و در تمامی گروه‌های گناهکاران قرار بگیرد.

امام‌جمعه گالیکش به شأن نزول آیه جاءالحق و ذهق الباطل پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی ایران نشأت‌گرفته از همین آیه شریفه است.

وی در رابطه با کارآمدی نظام و ائمه جمعه گفت: نفوذ و کارآمدی نظام بر دشمن روشن و آشکار است و یکی از دلایل این واقعه حضور ائمه جمعه است. خداشناسی، هستی‌شناسی، معاد، پیامبر، امام، ارزش‌های دینی، عدالت و دادگستری و ظلم‌ستیزی ازجمله مباحثی است که در این رابطه نقش داشته است.

خطیب جمعه گالیکش شاخص‌های کارآمدی نظام را ولایت محوری، وحدت و انسجام، مردم‌سالاری دینی، امنیت و نظم، مدیریت، استحاله اسلام و ایران اسلامی، عدالت اجتماعی و استقلال و آزادی عنوان کرد.

وی افزود: ائمه جمعه نیز با نقد منصفانه مسئولین و دستگاه‌ها، جذب مشارکت، اتحاد و انسجام آحاد جامعه و تبیین کارآمدی نظام در کارآمدی نظام نقش دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :