به مناسبت دهه مبارک فجر پس از گرگان و گنبدکاووس سومین مرکز آموزشی و توان‌بخشی مشکلات ویژه یادگیری استان گلستان در گالیکش افتتاح شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " مدیر آموزش‌وپرورش استثنائی استان گلستان در این آیین گفت: بر اساس قانون وزارتخانه باید به ازای هر پنج هزار دانش‌آموز ابتدایی یک مرکز مشکلات ویژه یادگیری راه‌اندازی شود.

nilkooh2869 1

عباس خانعلی با اشاره به اینکه پس از گرگان و گنبدکاووس سومین مرکز مشکلات ویژه یادگیری گلستان در گالیکش افتتاح شد، افزود: گسترش مراکز مشکلات ویژه یادگیری در استان یکی از اولویت‌های مهم آموزش‌وپرورش است.

وی اظهار داشت: دانش‌آموزان دارای مشکلات و اختلالات یادگیری در طول سال تحصیلی به این مراکز ارجاع داده می‌شوند. هدف ما از ایجاد این مراکز در استان، شناسایی دانش‌آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری، جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان و کمک به بهبود کیفی آموزش ابتدایی در استان است.

خانعلی در خصوص دانش‌آموزانی که به این مراکز ارجاع داده می‌شوند نیز گفت: دانش‌آموزانی با بهره هوشی عادی که در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند اما در یک درس مانند ریاضی، ادبیات یا دیکته نویسی دچار اختلال هستند به این مراکز ارجاع داده می‌شوند و پس از این‌که نوع و میزان اختلالات یادگیری این دانش‌آموزان مشخص شد، برای حل مشکل تحت آموزش‌های خاص قرار می‌‌گیرند.

nilkooh2869 1

فرماندار گالیکش نیز در این آیین گفت: افتتاح چنین مراکزی کمک شایانی برای یادگیری دانش آموزان شهرستان خواهد بود.

حسن خسروی افزود: این مراکز با رفع مشکلات عاطفی، روانی و علمی دانش آموزان موجب کاهش هزینه خانوارها و دولت می‌شود و از هرز رفتن نیروهای انسانی جلوگیری می‌کند.

nilkooh2869 1

مدیر آموزش‌وپرورش گالیکش نیز در این آیین گفت: به دنبال راه‌اندازی دیگر مراکز مکمل تحصیلی در شهرستان به‌مانند مرکز سنجش توان‌بخشی، اردوگاه دانش‌آموزی و ... نیز هستیم.

مهدی خسروی افزود: مرکز آموزشی و توان‌بخشی ابن‌سینا گالیکش در مدرسه استثنایی شهید نقدی پور و به مدیریت حسین خسروی مشغول به فعالیت خواهد بود.

nilkooh2869 1

nilkooh2869 1

nilkooh2869 1

nilkooh2869 1

nilkooh2869 1

nilkooh2869 1

nilkooh2869 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :