همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر 44 پروژه عمرانی و اقتصادی عمرانی و اقتصادی شهرستان گالیکش با حضور رئیس‌کل دادگستری گلستان به‌صورت متمرکز افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " فرماندار گالیکش در آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های دهه فجر این شهرستان در محل کانون شهید محمدباقر خسروی گفت: دهه فجر امسال ۳۹ پروژه عمرانی بااعتباری بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان در زمینه‌های مخابراتی، نصب ترانس‌های برق، گازرسانی به شهرک صنعتی، آسفالت معابر روستایی و پیاده‌روسازی، مرکز رادیولوژی، خوابگاه و سلف‌سرویس مدرسه شبانه‌روزی ینقاق و احداث مدرسه 12 کلاسه به بهره‌برداری می‌رسد.

nilkooh2863 1

حسن خسروی افزود: ۵ پروژه عمرانی نیز بااعتبار 3 میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان در زمینه توسعه اراضی شالی زاری و دیواره سازی رودخانه‌ها کلنگ زنی می‌شود.

به گفته وی تعداد ۲۰۹ طرح اقتصادی و اشتغال‌زایی با مبلغی بالغ‌بر ۱۶ میلیارد تومان با اشتغال قریب 300 نفر با تسهیلات کمیته امداد، صندوق کارآفرینی امید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهاد کشاورزی در زمینه آبیاری تحت‌فشار، دامداری گوسفند، کارخانه شالی‌کوبی و ... به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار گالیکش یادآور شد: سال 92 تعداد 38 پروژه عمرانی با مبلغ 58 میلیارد تومان و 80 پروژه اقتصادی بالغ‌بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان با اشتغال‌زایی 93 نفر به بهره‌برداری رسید.

خسروی ادامه داد: سال 93 نیز تعداد 51 پروژه عمرانی با مبلغ 3 میلیارد تومان و 112 پروژه اقتصادی بالغ‌بر 2 میلیارد تومان با 145 نفر اشتغال‌زایی در گالیکش انجام‌گرفته است.

nilkooh2863 1

وی افزود: سال 94 تعداد 35 پروژه عمرانی با مبلغ بر 8 میلیارد تومان و 128 پروژه اقتصادی بالغ‌بر 19 میلیارد تومان و 325 نفر اشتغال‌زایی در شهرستان صورت گرفته است.

نماینده دولت در گالیکش اضافه کرد: سال 95 تعداد 55 پروژه عمرانی با مبلغ 48 میلیارد تومان و 48 پروژه اقتصادی با مبلغ 25 میلیارد تومان و اشتغال 150 نفر به انجام رسید.

خسروی گفت: مجموعاً در سال 96 تعداد 66 پروژه عمرانی با مبلغ بیش از 20 میلیارد تومان و 252 پروژه اقتصادی با مبلغ 26 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 450 نفر داشتیم.

فرماندار گالیکش ابراز امیدواریم کرد: همراهی و مساعدت مردم در زمینه جذب سرمایه در شهرستان با توجه به ظرفیت‌هایی که در بخش کشاورزی، گردشگری، دام‌پروری، صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و ... گالیکش وجود دارد می‌تواند فرصت‌های خوبی ایجاد کند.

خسروی گفت: از همه هم‌وطنان دعوت می‌کنیم تا در زمینه‌ها یادشده در گالیکش ورود پیدا کنند و مجموعه شهرستان نیز برای تسهیل امور اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

nilkooh2863 1

مدیریت ایران بر مبنای ولایت‌فقیه است

امام‌جمعه گالیکش نیز در این آیین با اشاره ولایت‌فقیه در جامعه گفت: ایران اولین کشور جهان است که مدیریت آن بر مبنای ولایت‌فقیه و عمل کردن به دستورات دین مقدس اسلام بناشده است.

حجت‌الاسلام سید «محمد دلبری» افزود: هرچند بحث ولایت‌فقیه از قدیم مدنظر علمای دین مقدس اسلام بوده و هست اما از همه این‌ها بهتر، کامل‌تر و جامع‌تر امام راحل در این رابطه نظر داده‌اند و آن را تبیین کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وقتی خداوند جریمه خراش ناخن و تازیانه را مشخص کرده مگر می‌شود برای دین اسلام به بحث حکومت و ولایت‌فقیه اشاره نکرده باشد گفت: دین مقدس اسلام جامع است و همه نیازهای مادی و معنوی انسان را مدنظر گرفته و برای همه آن‌ها برنامه داشته و دارد چراکه بر مبنای اسلام بناشده است.

امام‌جمعه گالیکش گفت: در زمان پیامبر و ائمه اطهار علیهم‌السلام تکلیف روشن است اما در دوران غیبت چه باید کرد. انسان‌های عالمی که دین‌شناس هستند عهده‌دار این مسئله مهم هستند و می‌توانند ولایت جامعه را بر عهده بگیرند.

حجت‌الاسلام دلبری در ادامه با قدردانی از خدمات دولت تدبیر و امید گفت: همه دولت‌ها در نظام اسلامی ایران خوب کارکردند ولی این را باید بدانیم که همه این خدمات و پیشرفت‌ها منتصب به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با محوریت رهبری است.

nilkooh2863 1

وی افزود: اگر بخواهیم این افتخارات افزوده شود و سنگرهای جدید در مسائل علمی، پزشکی، هوا و فضا و ... کسب شود؛ باید سران قوا، مسئولین، دولت‌مردان و مردم با حفظ وحدت، همدلی و هم‌زبانی رعایت احترام متقابل زیر چتری قرار بگیریم که در دستان مقام معظم رهبری است.

وی یادآور شد: اگر خدمات دولتمردان جمهوری اسلامی که طی این سال‌ها انجام‌گرفته را با خیانت‌هایی که در دوران پهلوی انجام می‌گرفت مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد چه خدمات وافری این نظام به مردم ارائه کرده است.

به گفته وی وجود ۸۰ هزار مستشار نظامی واداری آمریکا در ایران که کسی حق نداشت بدون اجازه آن‌ها حتی آب بخورد؛ اعطا حق مصونیت قضایی به مستشاران آمریکایی، اعطا جزیره بحرین و جزایر اطراف آن به اربابان انگلیسی، غرق بودن شاه و درباریان به انواع فسادها، بی‌سوادی 70 درصد جمعیت کشور، افزایش تعداد دانشجویان از 150 هزار نفر در آن زمان به 4 میلیون نفر در حال حاضر ازجمله تفاوت‌های گذشته و حال جامعه ما است.

امام‌جمعه گالیکش افزود: در زمان پهلوی 75 درصد از نخبگان سیاسی کشور تنها از 40 خانواده بودند اما در حال حاضر همه مردم در امورات کشور مشارکت دارند.

شایان‌ذکر است در پایان این آیین شالی‌کوبی مدرن «دشت گلستان» در روستای «ینقاق» و پرورش گوسفند داشتی در روستای «قلی تپه» با حضور هاشمیان رئیس‌کل دادگستری گلستان و اعضای شورای اداری شهرستان گالیکش افتتاح شد.

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

nilkooh2863 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :