ثبت وقف جدید در گالیکش توسط شهروند نیکوکاران - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های مینودشت و گالیکش از ثبت یک وقف جدید در گالیکش همزمان با عید سعید غدیر خم خبر داد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " جعفر سرابی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: همواره اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و ملی یکی از انگیزه‎های خوب برای مردم بوده است که در ترویج فرهنگ و سنت نیکوی وقف شریک شوند.

وی افزود: در طول سال‌های گذشته نیز اعیاد بزرگی همچون عید سعید غدیر خم در سرتاسر کشور بستر و فرصتی بوده تا نیکوکاران عزیز برای ایجاد وقف و اجرای یکی از توصیه‌های اکید پیامبر اکرم صلوات الله علیها و امیرالمؤمنین علیهم‌السلام به میدان بیایند و نقشی ماندگار در عالم بزنند.

سرابی بابیان اینکه وقف سنت نیکو و ماندگاری است که ثواب اخروی و برکات دنیوی آن بسیار زیاد است، افزود: امروزه وقف با توجه به نیات جدید و متناسب با نیازمندی‌های جامعه می‌توانند بسیاری از مشکلات مردم و خانواده‌های نیازمند را برطرف کند و از طرفی دیگر با توجه به محدودیت منابع مالی در اجرای برنامه‌های فرهنگی در ترویج برگزاری این برنامه‌ها نیز نقش مؤثری ایفا کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های مینودشت و گالیکش تصریح کرد: این وقف توسط یکی از خیرین شهر گالیکش؛ زمینی به متراژ 2 هزار و 500 مترمربع و ارزش تقریبی 75 میلیون تومان است که با نیت هزینه در امور جاری ساخت مسجد امام علی علیهم‌السلام شهر گالیکش وقف‌شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :